Oyunlog.net’i Kurtarma Çabası + Sitenin Geleceği(Herkesin Bakması Önerilir)

Nostaljik geldi mi? Eğer önceki sitedeyseniz gelmiştir. 2015 yılının Temmuz ayında yayınladığım neredeyse aynı başlığa sahip yazı ile Oyunlog.net’in şeklini baya değiştirdiğimi düşünüyorum. 3 yıl sonraya geliyoruz, ve yine aynı yerdeyiz. Oyunlog ile geçirdiğim 3 yıl. Vay be! Uzunmuş. Peki size bu sefer ne anlatacağım? Size ihtiyacımız olduğunu. Öncelikle şu an oturttuğum bir yazı sistemi var ve hemen bunlardan bahsedip size ihtiyacımız olan kısma geçeyim.

oyunlog ile ilgili görsel sonucu

Şimdi, birkaç farklı yazı türü olacak artık. Bunları kısaca özetlemem gerekirse…

Haberler: Klasik, bahsetmeme gerek yok. Videolu/videosuz her şekilde olabilir.

İncelemeler: 1000 kelimeden kısa, oyunun ana mekaniklerini ”yüzeysel” bir şekilde anlatan yazılar.(Örn: Recore ve Far Cry 5)

Detaylı İncelemeler: 1000 kelimeden uzun, oyunun her bir noktasına değinen, olabildiğince ”detay” içeren yazılar.(Örn: Assassin’s Creed Origins ve God of War)

Haftanın Oyunları: O hafta çıkan önemli oyunları konuşacağımız 500-600 kelimelik küçük yazılar.

Gelelim sizin bulunduğunuz kısma. İşte burası önemli. Öncelikle, sitede ne istiyorsanız, ister Discord’dan bana, isterseniz de siteden yorum olarak, ki böyle yaparsanız çok daha güzel olur ama tabii ki siz bilirsiniz, yazın. Ne isterseniz. Neyi sevmiyorsanız, veya sitede ne arıyorsanız? Mesela sitede hangi içerik olsa, siteyi takip edersiniz? İstediğiniz ama sitede çok göremediğiniz bir oyun mu var? Onu da yazabilirsiniz. Siteyi gereksiz mi buluyorsunuz? Onu da yazabilirsiniz. Kesinlikle tereddüt etmeden, tabii ki de saygı çerçevesi içinde, ki Oyunlog takipçilerinin böyle yapacağından şüphem yok, yazın. Ne isterseniz. Ama bunun da yanında, son bir yazı daha var ki daha önceden çok denediğim, birkaç kez de başarılı olduğum, ama şu an tamamen başka bir şeye çevirdiğim bir yazı türü. Burada da size ihtiyacımız var. Günlükler.

Şimdi günlükler normalde kısa yazılar, ve uzun oyunlarla ilgili oynadıkça deneyimleri paylaşma  yazısı aslında. Ve bu çok saçma bir fikir. O yüzden bunu değiştirip, tamamen Multiplayer oyunlarla ilgili bir yazı türü haline getirmeye karar verdim. Bu yazı türü, gene kısa olacak ama yazıda konuşulan oyun ile ilgili  yeni haberleri de içerecek. İşte size de burada ihtiyacımız var. Ben çok Multiplayer oynayan bir insan değilim. Ve çok da sevmiyorum. Ayrıca bir insan aynı anda hem Battlefield, hem Call of Duty, hem Fortnite, hem PUBG falan oynayamaz. İşte bu noktada siz devreye giriyorsunuz.

Eğer Multiplayer oyunlardan ilgilendiğiniz, her haberini takip ettiğiniz varsa bana yazmaya çekinmeyin, ve bir yazar olarak siteye katılın. Zaten bu Günlük yazarlarından beklenilen şey kesinlikle haber veya inceleme yazmaları değil. Günlükler başlığı altında, oynadığı oyunla ilgili deneyimlerini ve yeni çıkan haberleri 2-3 günde bir kısa yazılarla aktarmanızı istiyoruz. Yani ben yazamam, yazma yeteneğim yok demenize gerek yok çünkü sizden burada bir şey yazmanızı istemiyoruz. Deneyimlerinizi aktarmanızı istiyoruz. Sadece bunu yazı yoluyla yapacaksınız. Mesela ben şu anda tek oynadığım Multiplayer oyun olan Destiny 2’nin günlük yazarlığını yapmayı planlıyorum. Zamanı gelince belki Battlefield V ya da Call of Duty Black Ops 4’ü de yapabilirim. Ama dediğim gibi, benim yapabileceğim günlük sayısı maksimum 2. Ve burada, size ihtiyacımız var. Yazmaktan çekinmeyin. Lütfen, iki durumda da bu yazının altına, veya Discord’dan bana yazın. Öneri/şikayet bildirecekseniz de, günlük yazısı yazmak isterseniz de, bana yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları