E3 2018’e Doğru: EA Ve Ubisoft Konferanslarından Beklediklerim

Ve gene Kayra verdiği sözü tutamadı. Ama bu sefer suçlu ben değilim. Suçlu, Persona 3 isimli inanılmaz oyun. Evet Persona 3 beni öyle bir tuttu ki artık nereye gitsem Persona düşünüyorum, Persona konuşmak istiyorum ve şimdiden oynayabildiğim sadece 2 Persona oyunu(3 ve 5) olduğunu düşününce psikolojim bozuluyor. Her neyse, bu başka bir yazının konusu. E3’e az kaldı ve o yüzden konferansları tamamen değerlendirmeye karar verdim. Bu yazıda EA ve Ubisoft’tan başlıyoruz. Bakalım neler göreceğiz?

ea ile ilgili görsel sonucu

Battlefield V

EA konferansında kesinlikle Battlefield V’in gerçek oynanış videosunu göreceğiz. Evet hala anlamadıysanız ”Oynanış” diye gösterdikleri fragman maalesef yalan. Ve insanlar gerçek oynanışı bekliyorlar. BF 1 oldukça eğlendiğim bir oyun ve BF V için de heyecanlıyım. Fakat BF 1’in çok kötü bir hikaye modu vardı ve Multiplayer’ına ilk başta çok girememiştim. BF V’i çıkar çıkmaz alır mıyım bilemem ama bu Sonbahar alacağım FPS oyunu o olabilir. Bu konferansta da kesinlikle oynanış videosu + Beta tarihi bekliyorum.

battlefield v ile ilgili görsel sonucu

The Sims 4 Seasons

Zaten Sims ile ilgili bir yazı yapmıştım ama bu süre içinde yeni eklenti paketi Seasons duyuruldu. E3’te de büyük ihtimalle güzel bir oynanışlı tanıtım videosu(evet yeni terimimiz bu) görürüz. Başka bir şey yok söyleyecek. Spor oyunlarından da tekrar bahsetmeyeceğim. Zaten bahsettim daha ne söyleyeyim?

the sims 4 seasons ile ilgili görsel sonucu

Plants vs. Zombies Garden Warfare 3

Ne ilk oyunu ne de ikinci oyunu oynadım. Ama eğlenceli bir oyun olduğu kesin ve bence artık 3. oyunun duyurulma zamanı geldi. Battlefield V varken buna ne gerek diyebilirsiniz ama kitleleri çok daha farklı. Hatta bence bu oyun biraz daha Overwatch kafasında bir Hero Shooter da çıkabilir. Bunu göreceğiz. Ama ilginç olacağı kesin.

plants vs zombies garden warfare ile ilgili görsel sonucu

Battlefront 2 DLC’Leri

EA’in klasik seçimlerinden dolayı tarihin tozlu sayfalarına daha şimdiden gömülen Star Wars Battlefront 2 de kesinlikle konferansta yer alacak. Tahminen Han Solo DLC’si ile ilgili bir şeyler göreceğiz. Artık kimsenin umurunda değil zaten ama ben gene de ne yapacaklarını merak ediyorum. Daha ne kadar batırabilirler ki?

battlefront 2 ile ilgili görsel sonucu

Diğer Star Wars Oyunları

Şimdi sevgili EA, Star Wars’un oyun haklarını aldıktan sonra Battlefront ile ortalama bir giriş yaptı. Sonrasında tonla oyun duyurdu fakat yıl olmuş 2018, hala bu oyunlarla ilgili bir bilgi yok. Söylentiler çok, ama resmi bilgi yok. Yeter artık EA! Episode 7, 2015’te çıktı, üzerinden 3 sene geçti(2018’de SW oyunu çıkmayacağını varsayıyorum) ama hala hikaye odaklı bir Star Wars oyunu çıkaramadın. Ve evet, Battlefront 2’nin hikayesi ne kadar güzel olsa da o, hikaye odaklı bir oyundan sayılmıyor. Umarım bu E3’te bir şeyler görebiliriz.

İlgili resim

Anthem

Duyurulduğunda insanları büyüleyen Anthem, daha ikinci bir oynanış videosu çıkamadan söylenen her şeyden dolayı çoktan Destiny çakması saçma bir oyun olarak görülmeye başlandı bile. Ben haksızlık olduğunu düşünüyorum ama Anthem ilgimi çekiyor mu derseniz, hayır. Maalesef benim ilgimi çeken bir oyun değil. Destiny ve Division bana yetiyor. Bir de EA Originals var. A Way Out gibi Indie oyunlara destek veren proje. Bu sene ne gösterirler bilmiyorum ama bir şey gösterirler gibi geliyor.

anthem ile ilgili görsel sonucu

Assassin’s Creed Odyssey

Büyük ihtimalle AC’ye hiç benzemeyen AC oyunu AC Origins’in çakması olacak AC Odyssey, bu korkunç cümleden de anlayabileceğiniz gibi beklediğim bir oyun değil. Bir Assassin oyununda, birini gizlice öldürmeye çalıştığında, senin seviyen yeterli değil diye adamın ölmemesi normal bir şey olabilir mi? Hayır olamaz. Origins kötü bir oyun değil. Ama bir AC oyunu değil. Odyssey de öyle olacaktır. Kötü değil ama AC oyunu da değil.

İlgili resim

Watch Dogs 3

Oyunla ilgili söylentiler çıktı ve ben de daha detaylı bir yazı yazdım. O yüzden sizi o yazıya alıyorum. Çıkma şansı var, ama göstermemeyi de seçebilirler. Fakat sanmıyorum. Bu sene çıkacak bence. Division 2’yi de geçiyorum bu arada çünkü onun yazısı zaten daha bu sabah geldi.

watch dogs ile ilgili görsel sonucu

Splinter Cell veya Prince of Persia?

Bir umut, bu iki serinin geri gelmesini bekleyen insanlar var. Ama bence bu sene gösterilse de seneye çıkar çünkü Ubisoft büyük ihtimalle Watch Dogs 3 ve AC Odyssey’li bir Sonbahar planlıyor. Bu iki oyundan herhangi biri çıksa, arada kaynayabilir diye öbür senenin ilk çeyreğine falan erteleyebilirler. Ama bu sene birinden duyuru görebiliriz.

İlgili resim

Diğer Oyunlar

-Beyond Good and Evil’ı oynamadım o yüzden 2 ile ilgili bir şey söyleyemeyeceğim ama gösterileceğine eminim.

-The Crew’u oynamadım o yüzden 2 ile ilgili bir şey söyleyemeyeceğim ama gösterileceğine eminim.

-Far Cry 5’in ikinci DLC’sinden bir oynanış videosu görebiliriz, umarım da görürüz. Bu arada Vietnam’da geçen İlk DLC’ye de az kaldı. Yakında bir Far Cry 5 incelemesi, arından da Vietnam DLC’si incelemesi bekleyin derim ben. Ve böylece şimdilik bu kadar diyorum. Yarın görüşmek üzere.(Bethesda ve Square Enix konuşacağız. Perşembe günü Microsoft, Cuma ise Sony günü.)

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları