E3 2018’e Doğru: The Division 2

Saat 12.00 ve E3 2018’e Doğru geri döndü. Bugün 5 farklı yazı ile karşınızda olacağım. Saatler ise 12, 15, 17, 19 ve 21.30 olacak. Bu saatlerin her birinde bir E3 2018’e Doğru yazısı gelecek yani hazırlıklı olun, çıktığında hemen okuyabilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde daha popüler şeylere geçeceğiz ama bu öğlen saatlerinde biraz hayal kırıklıklarından bahsedelim istedim. Evet The Division 1, senden bahsediyorum.

the division 2 logo ile ilgili görsel sonucu

Destiny 2014’te çıktığında oyun dünyasını insanlar istese de istemese de değiştirdi diye düşünüyorum. O zamanlar ”Game as Service” dediğimiz bir oyuna sürekli para verme olayı bulunuyordu ama Destiny ona yeni bir çığır açtı. Hikaye bomboştu, haritalar bomboştu fakat oyun inanılmaz mekaniklere, hoş bir görsel tarza ve eğlenceli mekaniklere sahipti. Fakat her yeni DLC ile gelişen oyun The Taken King isimli Expansion Pack’i ile birlikte 40 dolar isteyip, vermeyenleri çok kötü bir duruma düşürünce işler biraz değişti. Destiny’nin çıkışının ardından hemen Ubisoft da bu tarz bir oyun geliştirmeye karar verdi ve The Division’ı yaptı. İlk oyun 2016’da çıktığında maalesef büyük bir hayal kırıklığı oldu ve Destiny’nin yanından bile geçemedi. DLC’ler de işe yaramadı.

Fakat, bu fakat kelimesine dikkat edelim, oyun güncellemeler ile yavaş yavaş oyuncularını kendine geri çekti. Bir anda araya giren Destiny 2 faciasından sonra da birçok oyuncu yavaş yavaş Division’a kaymaya başladı. Peki şu anda durum ne? Destiny 2 fanlarını geri toplamaya çalışıyor ama Eylül’de çıkacak Expansion her şeyin kaderi gibi gözüküyor. Division ise takılıyor kendi kafasına göre. Seviliyor ama, onu biliyorum. Peki EA, 2019’da Anthem ile karşımıza çıkmayı planlarken, bence Square Enix yeni Avengers oyunu ile gizli gizli bu yarışa katılma planları yapıyorken, Destiny 2 kendi fanlarını geri kazanmaya çalışırken, Ubisoft The Division 2 ile ne planlıyor?

Ä°lgili resim

Bir kere çıkış tarihinin ben Anthem ile yakın olacağını düşünüyorum ve herhalde orada bir rekabet olacaktır. Anthem için 2019’un başları deniyor ki bu güzel, Division 2’yi de bence göreceğiz ama yıl sonuna yeni Watch Dogs veya AC planlıyor olabilirler, o yüzden ilk oyundaki gibi Mart ayında çıkartacaklarını düşünüyorum ben. Peki oyunun iyi olması için ne yapması lazım? Düzgün bir açık Dünya, düzgün yan etkinlikler, fena olmayan bir senaryo, farklı sınıflar ve ilginç özellikler. Tabii etkileyici bir kutu açma mekaniği olsa iyi olur. Veya Loot düşürme diyelim. Daha popüler tabiri o sonuçta.(PUBG ve Fortnite sağolsun.)

Ayrıca bu sefer çok daha iyi ve çok daha ”gerçekçi” bir tanıtım yapsalar iyi olur çünkü bir hayal kırıklığından daha sonra Ubisoft bir daha Division yapabilir mi emin değilim. Ki dediğim gibi Destiny, Anthem, Avengers derken ortalık karışıyor, Ubisoft girmese olmaz. Oyun dünyasının en korkunç üçlüsü burada olmazsa olmaz çünkü. Activision(Destiny), Anthem(EA) ve Division(Ubisoft). Siz Division 2 ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizce neler göreceğiz? Bir oynanış mı yoksa bir trailer mı? Bence bir oynanış görebiliriz. Peki ya çıkış tarihi? Yorumlarda görüşürüz.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları