E3 2018’e Doğru: Battlefield V Duyurusu

Battlefield V dün akşam resmi olarak duyuruldu hatta ilk videosu da yayınlandı. Ben de bugün biraz üzerine konuşmak istedim. Çok uzun bir yazı olmayacak ama Evil Within kadar da kısa olmayacak. Hemen başlayalım.

Öncelikle fragmanda ilk dikkatimi çeken şey tabii ki grafikler oldu. Ve direk şunu söyleyeyim, böyle bir grafik gerçek O-LA-MAZ. Bu kadar netim. PC’de belki, ama PS4 bu grafikte çalışabiliyorsa da, 5 dakika içinde çöker. Battlefield 1’de bile makinenin fanları öyle bir çalışıyor ki sanki savaş çıkmış. Bu grafiklerin gerçek olduğunu hiç zannetmiyorum. Ayrıca o mod Multiplayer gibi geldi, ama Multiplayer bir maçta bir adamın üzerinize atlayıp sizi öldürecekken başka bir oyuncunun onu öldürmesi, üzerine de laf atması hiç ama hiç gerçek gelmedi. Belki hikaye modunda olur, veya 4 kişilik Co-Op mod tanıtmışlar, onda da olur. Ama bu iki şey gerçek değil gibi geldi. Gerçekse, zaten bizi şu ana kadar hiç görmediğimiz bir deneyim bekliyor. İsterseniz yavaştan fragmanı bırakıp söylenenlere bakalım.

-Öncelikle oyun 19 Ekim’de, yani Black Ops 4’ten 1 hafta sonra satışa sunulacak. Platformlar tabii ki PC, PS4 ve Xbox One.

-Oyunda Premium Pass olmayacak ve Dice, Tides of War adlı bir sistem ile birlikte oyunculara yeni içerikler sunacak. Sistem daha tam olarak belli değil.

-Oyun 2. Dünya Savaşı zamanında geçecek. Haritalar maalesef belli değil.

-Senaryo modu olacak ve Battlefield 1’deki gibi ayrı ayrı hikayelerden oluşacak. Umarım Battlefield 1’deki gibi iğrenç olmazlar.

-Oyunda Battle Royale modu olmayacak ama Battlefield 1’deki Operations modunun geliştirilmişi Grand Operations’ın son kısmı Last Stand adında bir Battle Royale kısmı olacak. Tek kişi kalana kadar devam edecek.

-Combined Arms adlı 4 kişilik bir Co-op modu da oyunda bulunacak.

Tüm bu haberler iyi hoş ama daha fazla şey görmemiz gerektiğini düşünüyorum. Şu an Call of Duty vs. Battlefield savaşına bence Call of Duty gerçek oynanış videoları göstererek bir adım önde başladı ama BFV ile ilgili fragmanı da büyük ihtimalle E3’te göreceğiz, yani 1-0 önde başlaması, pek bir şey ifade etmiyor. Bakalım neler olacak? Siz neler düşünüyorsunuz

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları