E3 2018’e Doğru: Square Enix’in Avengers Oyunu

avengers project ile ilgili görsel sonucu

Square Enix de bu sene kendi E3 konferansını düzenleyecek ve herhalde bunun en büyük sebeplerinden biri de Avengers oyunudur. En azından öyle umut ediyorum. Bu yeni Avengers oyunu ile ilgili tek bilgimiz yayınlanan Teaser’ından geliyor ki Teaser zaten çok fazla bir şey belli etmez, bu hiçbir şey belli etmiyor. Bu konferansta artık düğün bir tanıtım videosu ve aynı şekilde düzgün bir oynanış videosu bekliyorum. Kısa olabilir ama gene de oynanış görüntüsü bekliyorum. Çıkış tarihi bence Mayıs 2019 olacak çünkü aynı ay Avengers 4 de çıkış yapacak ve Square böyle bir fırsatı kaçırmak istemez.

Zaten bu konferansta göreceğime inanmamın sebebi o. Avengers 4 geliyor, oyunu da aynı dönemde gelirse aşırı popüler olabilir. Peki oyunun nasıl bir oyun olmasını bekliyorum? Bilenleriniz var mı emin değilim ama 2012’de THQ’nun çıkaracağı bir Avengers oyunu geliştiriliyordu. Bu oyun FPS bakış açısıyla oynanıyordu ve en büyük olayı insanlarla birlikte 4 ana Avengers karakterini seçip görevler yapmaktı. Nedense bu oyunun da o tarz bir şey olacağını düşünüyorum. FPS mi olur TPS mi olur o konuda bir fikrim yok ama 4 kişi Co-op sürekli aynı görevleri yapıp Avengers ekibimize Level atlatmaya çalışacağımız bir oyun olabilir. Biraz Destiny kafaları. Destiny’de kendi üzerinize giydikleriniz ile Power adlı bir seviye yükseltirken burada da Avengers malikanesini yükseltici şeyler falan alabiliriz. Bizi tek bir karakterle sınırlayacaklarını sanmıyorum çünkü. Saçma olurdu.

Ayrıca bunun kötü bir fikir olduğunu da düşünmüyorum. Destiny tarzında bir Avengers oyunu? Kesinlikle evet. Fakat burada da şöyle bir sorun ortaya çıkıyor. Destiny gibi yapmak isterlerse tüm o karakterlerle uğraşacaklarına, alın karakterinizi kendiniz yapın, sınıflar da o karakterleri konu alabilir. Bir sınıf ağ atıyor, diğeri hızlı koşuyor, diğeri çok güçlü. Destiny’deki sınıf liderleri yerine de Spider-Man, Quicksilver, Hulk falan seçebilirler. Böyle bir şey ister miyim? Pek sanmıyorum. Kendi karakterimi yaratmak istemiyorum, olan Marvel karakterleriyle eğlenceli bir deneyim yaşamak istiyorum. Oyun bir MMO/RPG falan da olabilir ki lütfen olmasın. Veya hikaye ağırlıklı olabilir ki hayatımda ilk defa böyle bir şey söylüyorum, umarım olmaz.

Evet, hayatımda ilk defa bir oyunun hikayesinden çok Online kısmına odaklanmasını istiyorum. Peki neden? Birincisi Spider-Man zaten inanılmaz bir sinematik deneyim sunacak. İkincisi bu kadar fazla karakterle sinematik ağırlıklı bir oyun yapmak zor olur. Ve üçüncüsü, hikaye koyacağız diye Marvel Ultimate Alliance gibi üstten bakmalı(adını unuttum, n ile başlıyor) bir oyun istemiyorum. Her neyse, umarım anlatabilmişimdir istediğim şeyi. Siz hangisini olası buluyorsunuz?(Bence Destiny tarzı bir oyun olması çok çok olası) Oyunu merak ediyor musunuz? Peki sizce bu E3’te görebilecek miyiz?

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları