E3 2018’e Doğru: Watch Dogs 3 ve Yeni Assassin’s Creed

E3 2018’e Doğru’da ilk defa Ubisoft konferansından da konuşacağız. İlk olarak da en çok bilinen oyunlardan başlamak istedim. Watch Dogs 3 ve Yeni AC.

watch dogs 3 ile ilgili görsel sonucu

Watch Dogs 3

İlk Watch Dogs oyunu maalesef beklentilerin altında kalmıştı. İkinci Watch Dogs oyunu ise beklentilerin çok üstünde olmasına rağmen ilkinden dolayı çok konuşulmadı. Bu tabloya baktığımızda şu an Ubisoft’un tek şansı Watch Dogs 3 gibi duruyor. Çıkacağı kesin değil ama söylentiler vardı ve bence de çıkması lazım. 2. oyun oldukça iyiydi çünkü. Peki 3. oyunda karşımıza ne çıkabilir? Bence yine farklı bir karakteri kontrol edeceğiz ama DedSec muhabbeti daha bitmedi. İkinci oyundaki DedSec grubundan sonra onların rakibi bir grup veya başka bir şehirdeki DedSec grubunu oynayabiliriz. Oynanış olarak 2. oyunu takip ederlerse zaten istedikleri şeye ulaşırlar. Sadece geliştirmeler yapmayı unutmasınlar yeter. Yoksa 2. oyunun reskin versiyonunu bile çıkarsalar iyi bir hikaye ve iyi yan görevlerle durumu düzeltirler. Tabii yan görevler demişken Ubisoft kesinlikle ilk oyundaki kopyala yapıştır şeklindeki görevleri değil, ikinci oyundaki konulu yan görevleri takip etmeli.

assassin's creed leak ile ilgili görsel sonucu

Yeni AC Oyunu

Origins ile seri tamamen farklı bir yöne kaymıştı ve oyun olarak güzel olsa da bu oyun kesinlikle AC oyunu değil. 4 bundan daha fazla AC oyununa benziyor ki oynayanlar bilir, o oyunun yarısından fazlası gemide geçiyor. Gene de daha fazla AC’ye benziyor. Bu Yeni AC ile de bunu takip ederler gibi geliyor. Hiç öyle Unity veya Syndicate tadında gerçekten Assassin’e benzediğimiz bir oyun geleceğini sanmıyorum ki AC benim için yavaş yavaş ömrünü yitiriyor. Artık sıkıldım, günümüz kısmında doğru düzgün şeyler yok ve oyun da AC olmayı takmıyor. Ama gene de Ubisoft eğer iki oyunu da bu sene yapmayı planlıyorlarsa, önceki oyunlarda yaptıkları iyi şeyleri toparlayıp inanılmaz bir yıl sonu geçirebilir. Siz neler düşünüyorsunuz? Sizce hangisi bu sene duyurulacak?(Watch Dogs 3 kesin gibi çünkü ilk oyun 2014, ikinci oyun ise 2016’da çıktı.)

E3 2018’e Doğru: Watch Dogs 3 ve Yeni Assassin’s Creed için 2 yanıt

  1. OzgurLog
    20 Mayıs 2018 21:42 (264 yorumu var)

    Watch Dogs’ta seriye bağladı. Hadi hayırlısı.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları