E3 2018’e Doğru: EA’in Spor ve Simülasyon Oyunları(19 Mayıs Özel)

Madem bugün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, o zaman hayatta en çok anladığım oyun türleri olan spor ve simülasyon oyunlarını konuşalım. Hatta spesifik olarak Dünya’nın en iyi oyun firması EA’in spor ve simülasyon oyunlarını konuşalım.

İlgili resim

EA denince akla gelen iki şey var. Shooter ve Fifa. Bu sene de yeni bir Fifa oyunu göreceğimiz kesin. Peki Fifa 19 bize neler sunacak? Bunu tabii ki bilmiyoruz, hele benim hiçbir fikrim yok ama gene de çok azıcık merak ediyorum. Fifa 17 ile başlayan hikaye modu Journey, 18’de çok daha iyi bir hikaye ve karakterin görünüşünü değiştirebilme gibi özelliklerle geri dönmüştü. Bu yüzden 18’i sevmiştim. Peki ya 19’da ne ekleyebilirler? Benim en çok beklediğim şey artık düzgün bir karakter ilişkisi sistemi olması. Çünkü önceki iki modda da karakterlerle ilişkimize oyun karar veriyordu. Çok da bir değişiklik yapamıyorduk. Artık çok abartmadan bir sistem getirseler iyi olur. Mesela haftada 1 boş günümüz olsun ve o gün bize biri ile buluşma, veya telefonda konuşma hakkı versin. Seçtiğimiz kişi ile de ilişkimiz olumlu yönde artsın.

Bu tarz şeyler çok mu zor? Bence değil. EA gibi devasa bir firmanın halledebilmesi lazım. Madden 19 da bir diğer önemli oyun. Çünkü Journey modundan sonra Madden 18 ile birlikte, o seriye de bir hikaye modu eklenmişti. Long Shot adındaki bu modu çok takip etmedim çünkü Madden’ın hangi sporla ilgili olduğunu bile hatırlamıyorum. Ama takip etmediğim bir şey olduğuna eminim. Amerikan Futbol’u olabilir.(Evet, öyleymiş)

İlgili resim

Peki ya bu sene? Madden’ın yeni bir hikaye moduna sahip olup olmayacağı konusunda bir fikrim yok. Ama olsa da olmasa da bence bu sene NBA Live 19 için de bir hikaye modu görebiliriz. Her ne kadar NBA 2K, basketbol oyunları konusundaki açlığı giderse de, EA’in NBA Live serisini bırakacağını pek sanmıyorum. Peki, spor kısmını geçelim. Simülasyon kısmında neyimiz var?

Tabii ki Sims 4’ün yeni eklenti paketi bariz bir şekilde duyurulacaktır. Ne zamandır hiçbir şey yok Sims hakkında. Bu arada meraklıları için yeni eklenti paketinin Seasons olabileceği konuşuluyor, haberiniz olsun. Sims dışında ise pek bir şeyleri yok gibi fakat belki Simcity’nin geri döndüğünü görebiliriz. En son BuildIt adlı bir mobil oyun ile karşımıza çıkmışlardı. Ondan önce de 2013 Simcity faciası vardı. Kim bilir, belki yeni Simcity oyununu bu sene görebiliriz. Önceki ana oyundan bir şeyler öğrenmişlerdir diye düşünüyorum. 5 sene geçtiğini de düşünürsek artık zamanı geldi bence. Siz EA’in spor ve simülasyon oyunları hakkında ne düşünüyorsunuz? Hangisini daha çok bekliyorsunuz?

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları