E3 2018’e Doğru: Gears of War 5 + Metro Exodus

Sıra geldi Microsoft’a. İlk iki yazıda Sony’den gittik, biraz da Microsoft’a geçelim. Şimdi Microsoft bu E3’ü iyi geçirmek zorunda çünkü Xbox One X, Dünya’nın En Güçlü Konsolu ama kendisine oyun yok. Microsoft da bence bu sene bol bol özel(Exclusive) oyun göstermeli. Bunlardan birini ve Microsoft ile anlaşması olan bir üçüncü parti oyunu konu aldığım bu yazıya, isterseniz hemen giriş yapalım.

İlgili resim

Gears of War 5

Öncelikle Exclusive olandan başlayalım. Gears of War serisi 1,2,3 ve Judgement oyunları ile Xbox 360 döneminde insanları baya sevindirdi. Gears of War 4 ise Xbox One’a çıkmıştı ve genel olarak beğenilmişti.(Ben hala oynayamadım, umarım bir gün oynarım.) Ve bu yeni firmanın ne yapacağı da merak ediliyordu. Evet bilmiyorsanız seri 4. oyunu ile firma değiştirdi. The Coalition isimli bu firma, anladığım kadarıyla 4’te biraz güvenli oynamış. Yani yenilik eklememiş ama grafikleri tavan yaptırıp, klasik bir Gears of War oyunu çıkarmış. Ki zaten en büyük sorun da buydu. Eğer Gears of War 5’te de aynısı olursa, ne olacak? Onu göreceğiz.

Bu yeni firmadan, daha ikinci büyük projelerinde Mario, Zelda, veya ne bileyim Last of Us gibi herkesin bildiği, inanılmaz oyunlar yapılması beklenmiyor fakat gene mi aynı oyun olacak, işte o önemli. Çünkü nasıl Far Cry artık 2 senede bir çıkan bir re-skin(yani görsellerin ve kaplamaların değiştirilmesi, ama aynı mekaniklerin kullanılması) oyunuysa, Gears of War da aynı şeye dönüşebilir.

metro exodus ile ilgili görsel sonucu

Metro Exodus

Metro serisi sevilen bir seri. Metro 2033 ve Metro Last Light’tan sonra seriyi bitirecek oyun(sanırım) geliyor. Geçen sene gördüğümüz video beni çok etkilememişti ama grafikler ve atmosfer olarak güçlü bulmuştum. 1 sene geçti, ama maalesef hala ne 2033’ü, ne de Last Light’ı oynayamadım. Redux versiyonlarını umarım bir gün oynayacağım. Bu sene, bu oyundan daha kapsamlı bir oynanış videosu bekliyorum. Belki 5-6 dakikalık, bol aksiyonlu bir oynanış videosu ve sonunda da tam bir çıkış tarihi olsa hoş olur. Şu an sadece 2018 var çünkü. Tabii ertelenme şansı da var. Bildiğim kadarıyla geçen E3’ten beri oyun ile ilgili hiçbir ekstra şey görmedik veya duymadık.(Bunu yazdığımda belli değildi ama şu an belli, Metro Exodus 2019 yılına ertelendi) Siz neler düşünüyorsunuz? Sizce Metro Exodus ve Gears of War 5 bu sene mi çıkacak?(Hayır 😁)

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları