Destiny 2 Warmind DLC(Ayrıca 1.2.0 Güncelleme) İncelemesi – Destiny Sonunda Toparlandı Mı?

Hayır. Başlıktaki sorunun cevabı hayır. Destiny hala toparlanamadı. Ama toparlanacak. Ve bunun temelleri de bu eklenti ile atılmasa da, temeller sağlamlaştırılıyor diyebilirim.

destiny 2 warmind ana bray ile ilgili görsel sonucu

Bence Destiny 2’nin toparlanmaya ilk başlayışı ”Go Fast” güncellemesi ile oldu. Curse of Osiris adlı rezalet ilk eklenti paketi ve ortalama geçen Dawning, Crimson Days etkinliklerinden sonra oyun sonunda gerçekten hızlanmaya başlamıştı. Ve benim en büyük sorunum da aslında buydu. Çok yavaş hareket etme ve özelliklerin çok yavaş dolması. Go Fast güncellemesi ile dediğim gibi temeller atıldı ve bence Warmind DLC’si ve 3. sezon ile de temeller sağlamlaştırılıyor. Gelin neden böyle dediğimi daha iyi açıklayayım.

Hikayemiz Mars’ta geçiyor. Ana Bray adlı bir Guardian, Traveller’ın ve ailesinin geçmişini aramak için Mars’ta bir süredir takılıyormuş ve Destiny 2 olayları sırasında da gelmemiş. Tüm Guardian’lara çağrı da yapılmıştı hatırlıyorsanız. Ana, Clovis Bray şirketinin kalıntılarını incelerken yanlışlıkla bir şeyi uyandırıyor ve bu sırada da biz devreye giriyoruz. Bilmemiz gereken bir şey daha var. Ana Bray, Rasputin adındaki Warmind’ın dilini tercüme edebiliyor. Peki Warmind ne? Bilmiyorum. Clovis Bray şirketi ne yapıyor? Sanırım Traveller’ı mı ne buluyorlar. Rasputin ne? Warmind, güçlü bir silah ve yapay zeka. Galiba.(Altta Ana Bray ve Ghost’u)

destiny 2 warmind ana bray ile ilgili görsel sonucu

Evet bu ek paketin hikaye anlatımı da Curse of Osiris ve Destiny 1 gibi. Hani Curse of Osiris’ten sonra Osiris kim? Sagira kim? Bu eski Merkür neyin nesi? Babam çilekli pasta yapmayı nereden öğrendi tarzı sorular sormuştuk ya. İşte aynısı oluyor. Ama gene de Curse of Osiris’ten daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Hikaye de güzel, en azından amacı biliyorsunuz.(Karakterleri bilmeseniz de) Düşman baya ilginç ve Boss savaşları da, hoş. Oldukça epik sahneler var. Mars yeterince büyük ve hikaye dışında da yapılacak hoş aktiviteler var. Peki ya DLC sadece bu kadar mı? Elbette hayır.

Bir kere Crucible yani PvP haritaları artık herkese bedava. Onlar konusunda bir sıkıntı yok. Yeni Strike’lar var. PS4’e özel olan rezalet, diğer ikisi de ana görev bölümlerinin değiştirilmişi ki bundan nefret ediyorum çünkü aynısı Curse of Osiris’te de oldu. Onun dışında yeni zırhlar, silahlar vs. geliyor tabii ki. Yeni düşman maalesef yok. En azından ırk olarak. Frozen Hive dediğimiz normal Hive yaratıklarının donmuş versiyonu var. Bunlarda ise iki yeni düşman tipi var. Normal Hive’ların buzlu versiyonu + Kılıç ve Kalkanlı bir Knight + Sniper Acolyte.

destiny 2 warmind frozen hive ile ilgili görsel sonucu

DLC’de son olarak Escalation Protocol isminde bir etkinlik var. Direk dalga dalga düşmanlarla kapışma aslında ama burada küçük bir sorun var. Bu güncelleme ile birlikte Power Level’ın artması çok zorlaştırılmış. Düşen eşyalardan asla atlayamıyorsunuz artık. Ve 340’tan sonra tek şansınız Milestone’lar. Escalation Protocol ise 480 Level istiyor. Bu da şuna yol açıyor. Oyunu Power Level’ınızı arttırmak için oynuyorsanız, yeni sistemden sonra baygınlık geçireceksiniz. Gerçekten çok kötü bir sistem olmuş, hiç beğenmedim. Doğru düzgün Escalation Protocol yapamadım, hatta Heroic Strike bile yapamadım çünkü onlar da 350 istiyor. Ben ise daha 343’üm. Hele bir klana üye değilseniz ve Raid yapamıyorsanız sizin haliniz daha da kötü. O yüzden geri dönmeyi düşünenler varsa Power Level’ı kafaya takmasa iyi olur.

Tüm oyuncular için gelen son önemli şey ise Valor ve Glory sistemi olmuş. Bu iki yeni terim aslında çok basit bir şekilde özetlenebilir. Quickplay seçeneğindeki Crucible maçlarına girdiğinizde Valor artıyor. Valor kaybetseniz de artıyor ama kazanırsanız daha hızlı artıyor. Competitive seçeneğindeki Crucible maçlarına girdiğinizde ise Glory artıyor. Glory kaybederseniz azalıyor, kazanırsanız artıyor. Glory şahsen umurumda değil ama Valor’u yükseltmeye çalışacağım.(Altta Glory ve Valor’un sembolü)

destiny 2  valor ile ilgili görsel sonucu

Yavaştan toparlamam gerekirse Destiny 2’yi almak isteyenler ”Artık Dayanamıyorum” diyorlarsa alabilirler ama tavsiyem Eylül ayını beklemek çünkü yeni, büyük bir Eklenti Paketi çıkacak ve ilk Destiny’de olduğu gibi Ana Oyun + DLC 1 +DLC 2 + Eklenti Paketi tarzında bir paket yaparlar. Oyuna sahip olanlar, geri dönmek isteyenler de bence tekrar bakabilir ama çok çok umutlanmayın çünkü dediğim gibi bu temelleri sağlamlaştırdı. İşte şimdi, inşaata başlama zamanı.

Puan: 7/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları