E3 2018’e Doğru: Spider-Man

E3’e az kaldı ve bir önceki ”E3 2018’e Doğru Nedir?” dediğim yazıda da belirttiğim gibi ben bu yazıları 3 E3’ten beri yapıyorum. Yanlış hatırlamıyorsam 2016 ile başladım, geçen sene de yaptım ve şimdi tekrar yapıyorum. Açılışı ise beklenen ve bilinen bir oyunla yapmak istedim çünkü tüm bu yazı serisi boyunca birbirinden ilginç oyunlar konuşacağız. Siz de konuşmamı istediğiniz oyunları söyleyebilirsiniz. Elbette onlarla ilgili yazılar da yaparım. Tabii şu anda 30’dan fazla yazıda 40’tan fazla oyunu konuşma planımın olduğunu da unutmayın yani söyleyeceğiniz oyun listemde olabilir. Her neyse. Gelelim Spider-Man’e.

spider-man ps4 ile ilgili görsel sonucu

Spyro, Ratchet and Clank, Resistance ve Sunset Overdrive oyunlarından tanıdığımız Insomniac Games, PS4’e özel bir Spider-Man oyunu geliştiriyor. İlk duyurusu E3 2016’da oldu ve ilk oynanış videosunu E3 2017’de aldık. Game Informer ekibinin 1 ay boyunca yaptığı özel Spider-Man videoları sayesinde de oyun ile ilgili birçok şey öğrendik. Öncelikle hikayemizde uzun bir süredir Spider-Man olan bir Peter var ve artık birçok şeyde ustalaşmış. Kötü karakter olarak Norman Osborn, Kingpin, Mister Negative ve Shocker doğrulandı. Elbette daha fazla karakter de olacaktır. Oyunda farklı kostümler olacağını da biliyoruz ki hatta her birinin ayrı bir özelliği falan olacak. Bence harika bir şey.

Yan görevlerde Mary Jane’i oynayacağımız söylendi ve Peter Parker olarak da oynayacağımız kesin. Ayrıca oyunda bir başka Spider-Man olan Miles Morales de var, onunla ilgili ilginç şeyler görebiliriz. Oyunda Harry Osborn var mı sanırım daha bilmiyoruz. Aynı şekilde Eddie Brock(Venom) ve Flash Thompson da sanırım doğrulanmadı. Oyunun bir de DLC’si olacağını biliyoruz. Hatta 3 bölüm olacağını biliyoruz.

spider-man ps4 ile ilgili görsel sonucu

Bilgi vermeyi geçtikten sonra sıra geldi kendi düşüncelerime. En sevdiği süper kahraman Spider-Man olarak Batman’den sonra sonunda Spidey’nin de inanılmaz bir oyunu olacağına inanıyorum. Şehirde dolaşmak kesinlikle çok eğlenceli gözüküyor. 300 TL fiyatı maalesef can yakıyor ve hala düşmesi için yalvarıyoruz ama Sony Türkiye’nin dediğine göre her şey Sony İngiltere’nin elinde. En azından PS Store kısmında. Kutulu kısmını zaten geçiyorum, orası daha fena.

Peki E3’te ne görebiliriz? Tabii ki yeni bir oynanış videosu görebiliriz. Belki biraz yan görev, belki aksiyon patlaması olmayan bir ana görev. Ama normal bir 2 dakikalık Trailer ile Spider-Man sayfasını kapatacaklarını hiç sanmıyorum. Zaten Sony, konferanstaki 4 büyük oyundan birisinin Spider-Man olduğunu söylemişti. Siz neler bekliyorsunuz?

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları