Far Cry 5 Günlükleri #2: İlk Bölgeyi Temizlendi

İkinci Far Cry 5 günlüklerine hoş geldiniz. Geçen yazıda söyledim diye hatırlıyorum, oyunda 3 bölge var. Ve ben de ilk bölgeyi bitirdim. İşte düşüncelerim…

far cry 5 john seed ile ilgili görsel sonucu

Öncelikle ben John Seed’den(Yukarıdaki Nathan Drake kıyafetli adam) başladım. ”Evet’in Gücü” diyen adam var ya, ondan. Ve o bölgenin de %95’ini falan tamamladım. Ama kalan şeyleri bulamayınca devam ettim. Tabii ki size John’u öldürüyor muyuz öldürmüyor muyuz onu söylemeyeceğim. Ama Boss savaşını beğendiğimi söylemem lazım ve o son bölümde, John’un bölgesinden tanıdığınız kişilerle birlikte kapışmak gerçekten etkileyici bir fikirdi. Biraz da yan etkinliklerden ve en eğlendiğim şey olan arkadaş çağırmadan bahsedeceğim.

Bir kere toplanabilir eşyaları ve etrafı gezip önemli bölgeleri not almayı geçiyorum. Bunlar hep var zaten. Oyunda yaptığımız 4 ana şey var. Ana görev, yan görev, Outpost ve Prepper Stash. Ana görevi de geçiyorum. Yan görevler. Maalesef çok eğlenceli değiller. Bazılarında ilginç şeyler olabiliyor ve sonunda başka hiçbir yerden alamayacağınız silahlar veriyorlar ama geneli sıkıcı. Outpost hala en eğlenceli şey. Prepper Stash’ler ise küçük bulmacalara sahip yerler. Bunda da eğlendim. Sonunda da Para ve Yetenek Puanı vermesi hoş olmuş. Ayrıca bir de bu tarikatın yerlerini yok etmek var. Onlar da gidip oyunda en az gördüğünüz şeye ateş etmekten ibaret. Onu da geçiyorum.

far cry 5 grace ile ilgili görsel sonucu

Gelelim oyunda en eğlendiğim şeye. Arkadaş çağırma. Oyunda ilerledikçe farklı özelliklere sahip insanlar tanıyorsunuz ve bunları kullanabiliyorsunuz. Keskin Nişancı var, gizlilikte yardım ediyor. Pilot var, büyük bir yere saldırmada bomba falan atıyor. Fakat bir de kurtardığınız insanlardan size katılanlar var. Bunların öyle büyük bir özelliği yok ama hem savaşta hem gizlilikte baya işe yarıyorlar. Aynı zamanda araba da kullanabiliyorlar. Siz de o sırada arabanın arkasındaki makineli tüfekten ateş edebiliyorsunuz. Tam tersi de olabiliyor. Canınız bittiğinde sizi kaldırabiliyorlar da. Benim en zevk aldığım şey onlarla Outpost ele geçirmek veya adam öldürmek oldu.

Her neyse. Şimdilik bu kadar. Ben en iyisi gidip ikinci adam Jacob’ı bulmaya çalışayım. Görüşürüz.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları