Beklentiler: God of War – Oyun Çıktı, Bitiren Bitirdi, Beklentiler Yazısı Ne Alaka?

Evet şu an başlıktaki soruyu soruyor olabilirsiniz ama durun! Normalde bu yazının 19 Nisan günü, God of War’ın çıkışından bir gün önce gelmesi gerekiyordu ama yetiştiremedim. Fakat madem bugün büyük gün, o zaman imkansız ve tamamen saçma şeyler yapabilirim dedim. Ve o yüzden karşınızda God of War beklentiler. Oyun çıktıktan bir hafta sonra. Gerçekten zamanının şartlarına çok değer veren bir yazar. Gerçekten.

god of war ile ilgili görsel sonucu

Önceki God of War oyunları beni pek ilgilendirmiyor. Çok iğrençler, tamamen tuşa basma üzerine gidiyorlar, hikaye de ”Öfke öfke öfke, öldür öldür öldür, kan kan kan, intikam intikam intikam.” şeklinde gidiyor. Ama bu yeni God of War beni baya heyecanlandırmıştı ki inceleme puanlarıyla heyecanım daha da yükseldi. Öncelikle dövüş mekanikleri çok iyi diyorlar ki bence bu yeni dövüş sistemi God of War’a harika uymuş. Ayrıca artık her 10 saniyede bir kol, bacak koparan, göz çıkaran bir Kratos olmaması da beni mutlu ediyor. Ayrıca yeni baltamız sayesinde baya bir çeşitlilik gelmiş gibi gözüküyor. Mutluluk verici.

Direk oynanıştan daldım. Oraya tekrar geleceğiz ama öncelikle kısaca hikayeden ve karakterlerden bahsetmek istiyorum. Karakterler deyince direk Kratos ve oğlu arasındaki ilişki geliyor. Oğlu da Atreus olması lazım. Zaten Last of Us ile baba-kız dramı yaşadık, bu oyun ile birlikte de baba-oğul dramı yaşıyoruz. Bravo Sony, çocuklardan devam et. Detroit’te anne-oğul dramı, büyük ihtimalle PS5’e çıkacak yeni Horizon’da da anne-kız dramı istiyorum. Spider-Man’den de ergen-ergen draması.(Spider-Man’de de tabii ki ne drama ne drama)

god of war ile ilgili görsel sonucu

Hikayemiz ise anladığım kadarıyla baya düz. Baba ve oğul, annenin küllerini bir dağın tepesine çıkarmaya çalışıyor ve yolda da yaratıklar var. Bu yüzden de yaratıkların bağırsaklarını çıkarara, pardon yanlış God of War. Yaratıkları döverek dağın tepesine ulaşmalılar. Oyunun belli ki olayı hikaye değil. Belki baba-oğul ilişkisinden yürüyebilirler ama onu da tabii ki oyun çıkınca görebileceğiz. Ayrıca tebrikler Sony Türkiye, God of War’ı Türkçe Altyazılı yaptınız. Umarım Spider-Man de aynı şekilde olur yoksa Horizon’dan daha çok küfür yiyeceğinize eminim. Burada işin yapılmayanlarla mı diyebilirsiniz, ve bir noktada haklı da olabilirsiniz fakat bu şaka değil. Horizon’dan baya büyük la yediler, şimdi oyunlar da 300 TL’den çıkıyor, bir de Spider-Man’i Türkçe yapmazlar ise(Insomniac Games Twitter’dan öyle cevap vermişti) baya büyük oyuncu kaybedebilirler gibi geliyor. Herkesin 300 TL verecek parası yok. Hadi bir taneye verdi, ikinciye verecek parası hiç yok!

Gelelim tekrar oynanışa. Oyun Open World. Ve yapacağınız aktiviteler çok eğlenceli diyorlar. Buna çok sevindim çünkü 30-35 saatlik bir oyundan bahsediliyordu yanlış hatırlamıyorsam. Etkinlikler eğlenceli ise yapması sıkıcı olmayacaktır. Son olarak grafikler inanılmaz gözüküyor, ses kalitesi harika ve tekrar altyazı için teşekkürler Sony Türkiye. Şu anda almayacağım kesin çünkü 300 TL ama 120 veya onun altında görünce almayı planlıyorum. Belki yaz indirimleri, veya Sonbahar indirimlerinde alabilirim. Tamamen gireceği indirime bağlı.

Sonraki Yazı Saati: 17:40

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları