Destiny 2 Günlükleri #5: Yeni Eklenti Paketi Hakkında Bilgiler

Öncelikle sabahın 8’inde niye paylaşıyorsun diyebilirsiniz ama bugün benim için içimi dökme günü. İzlediğim, oynadığım ve incelemesini, haberini yapamadığım şeylerin hepsi bugün geliyor ve çok daha önemlisi, Infinity War şu an vizyonda. Saat konusu da şöyle ki, bu film tamamı IMAX(özel bir sinema sistemi) kameralarla çekilen ilk film. O yüzden Türkiye’deki benim bildiğim en büyük IMAX sinema salonu olan İstinye Park’taki(Reklam Almadım, Zaten İstesem de Vermezler) Infinity War seans saatlerinde yazılar gelecek. Yani her yeni yazı geldiğinde aslında o sinemada yeni bir Infinity War seansı başlamış olacak. Evet biraz fazla süslü biliyorum ama filmin ön bilet satışları, kendinden önceki 7 Marvel filminin ön bilet satışının toplamından daha fazla. Evet, bu çok büyük bir film. Her yazının sonunda da bir sonraki yazının geliş tarihi yazıyor. Neyse bu kadar gevezelik yeter.

Destiny 2’nin yeni eklenti paketinin açılış videosunu izlediniz.(Yukarıdakini izlediniz sayıyorum hatta saydım) Direk yeniliklerden bahsedeceğim. Ve buradan o Spoiler veren arkadaşı da kınıyorum. Bu yayını izleyeceğim diye Infinity War’da ölen birini biliyorum. Ya da öyle sanıyorum. Kandırmaca da olabilir. Neyse devam edelim. Eklentinin ismi Warmind. Ve yepyeni bir alanımız var. Mars. Mars’a aslında ilk Destiny’de gitmiştik ama burasının tamamen yeni bir alan olduğu söyleniyor. Buradaki en önemli etkinlik de Escalation Protocol. Bu aslında bir Public Event. Fakat normal Public Event’lerin aksine Escalation Protocol’ü istediğiniz zaman başlatabilirsiniz. Ve kendisi direk dalga dalga düşman gelmesi olayı. 7 dalga boyunca geliyorlar. Siz de öldürüyorsunuz. Her dalganın sonunda bir Mini Boss, en sonda da bir büyük Boss varmış. Ve 5 tane Büyük Boss yapmışlar, her hafta bu Boss değişecekmiş. Bence güzel bir fikir olmuş.

Ben dalga dalga düşman gelmesi olayını seven biri olarak bunu da oldukça merak ettim. Ayrıca artık 30. seviyeye çıkabiliyoruz. Power’ımız ise 380’i geçebiliyor. Son olarak Escalation Protocol’den özel silahlar çıkacak ve bu özel silahlar içinde Escalation Protocol’ü kolaylaştıracak Perk’ler yani özellikler bulunduracak. Ki bu da önemli bir şey çünkü yapımcı firma bunun zor olacağını söylüyor. Onu tabii ki oynayınca göreceğiz. Hikaye ile ilgili çok detay yok ama sanıyorum kötü bir şirket falan var. Oraları söylememeleri bence hoş. Yeni bir düşman ırkı ise şimdilik bildiğimiz kadarıyla yok ama donmuş Hive’lar çıkabiliyor. İlginç. Son olarak da artık Multiplayer haritalarının her oyuncuya bedava olacağını söylemem lazım. Ama bu DLC’nin çıkışıyla birlikte gelen Özel Maç seçeneğinde DLC haritalarını kullanmak isterseniz DLC’yi almanız zorunlu. Mantıklı bir hareket diye düşünüyorum.

destiny 2 warmind ile ilgili görsel sonucu

Toparlamak gerekirse benim gibi Expansion Pass sahipleri zaten oynayacak. Ama bakalım Curse of Osiris gibi hayal kırıklığı mı, yoksa çok daha iyisi mi? Ayrıca bir ara çizgi roman vardı. Ne oldu ona?

Sonraki Yazı Saati: 11:00(Ayrıca her yazı bu sitede yayınlanmayacak. 6 seans olduğu için yarı yarıya yaptım. Yani 3 oyun ile alakalı yazı bu sitede. 3 film, dizi, kitap, teori vs. yazısı da benim sitede. Ve bir bu site, bir benim sitem diye gidecek.)

 

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları