İnceleme: Detroit: Become Human Demo – Rehine

Detorit: Become Human’ın demosu yarın çıkıyor. Ama Yeni Zelanda’dan bağlananlara şu an çıkmış durumda. Ben de merak ettiğim için hemen gidip yeni bir PSN hesabı açtım ve Yeni Zelanda’dan bağlanıp demoyu indirdim. Demonun Türkçe altyazıya da sahip olduğunu söyleyip hemen düşüncelerime geçeyim.

İlgili resim

Bu demo aslında çok gördüğümüz Rehine bölümü ile ilgili. Rehine bölümünde amacımız rehin alınan bir küçük kızı kurtarmak. Bunun için de bir eve geliyoruz ve evde araştırma yapmamız gerekiyor. Oyun direk başlıyor ve bence o etrafı araştırdığımız 7-8 dakika gerçekten çok etkileyici. Ben bu kadar eğlenceli bir şey görmedim. Araştıracağınız şeydeki bazı noktaları bulduktan sonra olayı tekrar canlandırarak bir ileri bir geri gidip ipuçları buluyor, bazen de size tamamen yeni bir şey gösteren yeni bir nesne fark edebiliyorsunuz. Etrafı araştırmak dediğim gibi çok güzel. Olayları ileri-geri sarmak falan derken gerçekten dedektif gibi hissediyorsunuz.

Fakat bilgileri toplamak kolay. Asıl zor iş ondan sonra başlıyor. Küçük kızı rehin alan android ile konuşmak ve onu ikna etmeye çalışmak. Hem babam hem de ben bölümü oynadık. Ben kızı da, onu rehin alan android’i de kurtaramadım. Babam ise kızı kurtardı ama hem kendisi hem de diğer android aşağı düştü ve öldü. Fakat. Başka seçenekler de var. O kısmı geçtikten sonra size bir şema gösteriliyor ve o bölümde olabilecek tüm seçimleri görebiliyorsunuz. Bazı seçimleri tamamen boşa yaptığınızı, bazılarının ise sandığınızdan daha önemli olduğunu fark ediyorsunuz. Ve geri dönüp tekrar oynayabiliyorsunuz ki ben öyle yapmayı planlıyorum. 2,3 kere daha oynayacağım. Fakat en azından şimdilik Detroit’i çok beğendiğimi söyleyebilirim. Evet, belki çıktığında almam ama çıkışından 2-3 ay sonra üzerine atlayacağım kesin.

İlgili resim

Grafikler inanılmaz. Seçenekler çok fazla. Araştırma yapmak gerçekten çok eğlenceli. Türkçe dil desteği var ve en önemlisi düzgün bir hikayeye sahip olması. Evet, şu çağımızda artık bazı oyunlarda hikaye bile bulunmazken, Battlefield 1 gibi oyunlarda da hikaye çöpken böyle bir oyun bulunca tabii ki sevinmek gerekiyor.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları