Assassin’s Creed Origins Günlükleri #2: Oyunun 4’te 1’i Bitti

Uzun bir aradan sonra tekrar AC Origins günlüğü ile karşınızdayım. Oyunu 12 saatten daha fazla süre oynadım ve %30 bitirmeye yaklaştım. Peki ya oyun beni eğlendiriyor mu?

ac origins ile ilgili görsel sonucu

Evet, oyunda eğleniyorum aslında. Ama şunu inkar edemem. Bu oyun bir Assassin’s Creed oyunu değil. Ben bir adamı arkasından gidip Assassinate tuşuna bastığımda öldüremiyorsam, o oyun AC o-la-maz. Bu kadar da netim. Ama oyun bir AC oyunu değil, bir RPG oyunu olarak düşünüldüğünde fena değil. Evet craft çok işe yaramıyor. Evet oyundaki yetenek ağacı çok gereksiz. Ama dövüş mekanikleri, Mısır’ı gezme ve yan görevleri yapma kısmı da çok eğlenceli. Yan görevler açısından oyunu gerçekten takdir ettim bu arada. Yaptığım bir yan görevi anlatayım istiyorum.

ac origins hippo ile ilgili görsel sonucu

Yan görev yerde yatan bir adam ile konuşmamla başladı. Adam bana hipopotamların olduğu bir bölgede gezip 4 tane cesedi toplamamı istedi. Görev bu kadar zannettim ama adam ile konuşunca başka bir yere gittim. Burada küçük bir düşman bölgesinden bir adamı kurtardım ve o kaçarken etraftaki düşmanları temizledim. Adam bana bunları yapan soyguncu ekibin toplanma noktasını bildiğini söyledi. Birlikte oraya gittik. Soyguncu ekip, bir kasabaya saldırmıştı ve bu yüzden de kasabadaki insanları öldürürlerken bir yandan da askerlerle dövüşüyorlardı. Aralarına girip soyguncu çetenin tüm adamlarını öldürdüm. Kaçırdığım adam benim gibi bir Medjay’dı.(belli bir bölgeyi korumakla görevlendirilmiş kişi) Ona kolay gelsin deyip görevi bitirdim. Açıkçası AC serisinde böyle görevler görmek bir mucize olsa gerek.

Toparlamam gerekirse oyundan şu anda zevk alıyorum. 20. seviyeyim ve dediğim gibi 12 saatten daha fazla süre oynadım oyunu. Hikayeyi pek merak etmesem de günümüz kısımlarının nereye bağlanacağını ve Mısır’ın benim için daha ne gibi sürprizlerle dolu olduğunu merak ediyorum. Görüşürüz…

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları