Destiny 2 Günlükleri #3: Go Fast – Update 1.1.4 Düşüncelerim

En son Destiny 2 Günlükleri yazısını 2 ay önce 1 Şubat’ta atmışım. Açıkçası o aralıkta da oyunu pek oynamadım. Bugün de o yüzden yeni bir konu olan Go Fast güncellemesini yani 1.1.4 güncellemesini konuşalım istedim. Son olarak dün yazı gelemedi çünkü araya bir sınavım girdi, bugün Ready Player One Spoilerlı incelemesi + Iron Man film incelemesi + bu yazı geliyor, yarın da Mad Max ve The Incredible Hulk filminin incelemeleri geliyor.

Güncelleme notları üzerinden gitmeye karar verdim çünkü sayısal verilere de biraz dokunmak istiyorum. İlk olarak Strike’lara birçok yenilik gelmişti geçen güncelleme ile, bu güncellemede de Strike’lar tam olarak yeni şeklini aldı. Dediğim gibi zaten geçen güncelleme ile Nightfall biraz değişip skor bazlı olmuştu, bu güncelleme ile de sadece Nightfall’lardan çıkan eşyalar en öne çıkan yenilik. Bunun dışında birkaç ayarlama ve birkaç bug düzeltmesi de var. Mesela benim en çok ilgimi çeken bug düzeltmesi ”Tree of Probabalities” adlı DLC Strike’ında son Boss’u çabuk yenerseniz görev bitmiyormuş, bunu düzeltmişler.

Bu güncellemenin ana olayı ise mekaniklerde. Öncelikle silahlara gelelim. PvE modlarında Pulse Rifle’ların(3’lü tüfekler) hasarı %16 arttı. Hem de hepsinin arttı. Bende böyle bir silah olmadığı için deneyemedim ama gene PvE modlarında Scout Rifle’ların(tek tek atan tüfekler) hasarı %15 artmış, bunu denedim ama pek bir fark göremedim. Hand Cannon’ların hasarları PvE modlarında %15 artmış, işte bunu gerçekten çok hissettim ve normalde sevmediğim Hand Cannon’ımı şu an mutlulukla kullanıyorum. Bunların dışında sanırım tüm silahlarda bir hasar artışı var. Perk’lerde de bol bol düzenleme yapılmış.

 

Fakat şimdi, güncellemeye ismini veren şeye gelelim. Süperlerin dolum süresinin ve hareket hızının artması. Bir kere artık çok daha hızlıyız ve bu benim gibi oyunun PvP’sinden hoşlanmayan bir oyuncuyu mutlu etti. PvE’de ise pek de umurumda olmadı açıkçası. Süperlerde de bir örnek vermek istiyorum sizlere. Normalde Strike’larda hiç ölmeden maksimum 2 süper açabiliyorken, artık 3 garanti, 4 büyük ihtimalle, 5 ise belki. Yani 2 kat bir artış olmuş. Aynı şey  sınıflara özel gücün ve bombanın dolma süresi için de geçerli. Artık çok daha hızlılar. Yani güncelleme, dediği her şeyi yapıyor. Artık çok daha hızlı bir oyun var karşımızda. Hem de her şeyiyle.

İki şeyden daha bahsetmek istiyorum. İlki tekrar eden Strike’lar. Özellikle bir aralar, üst üste 3 kere aynı Strike’ı oynadığım oluyordu. Fakat bu güncelleme ile birlikte, buna bir koruma getirmişler ve artık böyle bir şey yok. Ki denedim, evet hiç böyle bir şey olmadı bana. İkincisi ise haftalık değişen özel PvP modları. İlk hafta Rumble isimli herkesin tek olduğu modla karşımıza çıktılar ve denemek istedim ama oyuncu bulamayınca çıktım. Fakat ikinci hafta gelecek Mayhem’i merak ediyorum. Bu mod ilk defa yılbaşı özel etkinliği Dawning ile karşımıza çıkmıştı ve 5 saniyede süperlerinizi, 2-3 saniyede de bomba gibi şeyleri doldurmasıyla resmen bir süper cehennemine dönüştürüyordu ekranı. Ve benim de en zevk aldığım PvP modu olmuştu. Fakat sadece özel etkinliklere özeldi, artık Rumble ve Iron Banner ile değişecek.

 

Toparlamam gerekirse bu yeni güncelleme benim gayet hoşuma gitti ve umarım Destiny 2’yi böyle güncellemeye devam ederler çünkü oyunu oynamaktan oldukça zevk alıyorum. Yeni haberler çıktıkça Destiny 2 Günlükleri’nde bulabileceksiniz.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları