İncelememsi: Marvel Strike Force – Keşke AAA Bir Oyun Da Çıksa

Öncelikle bugün bu yazı dışında akşam A Way Out, öğlen de kendi sitemde Ready Player One incelemesi göreceksiniz. Yarın ise Mad Max oyunu için bir İncelememsi ve gene kendi sitemde Spoilerlı Ready Player One incelemesini göreceksiniz. Bu bilgiyi verdikten sonra Marvel’ın 5 gün önce falan yayınladığı yeni mobil oyun Marvel Strike Force’a geçebiliriz.

marvel strike force ile ilgili görsel sonucu

Oyunu biraz oynadım ve başlarında olsam da temel şeyleri gördüm. Hikayemiz Ultimus adlı koca bir yaratığın bizim evrenimizi ele geçirmeye çalışmasını anlatıyor çünkü bizim evrenimiz diğer tüm evrenlere açılan portallar barındırıyor. Ultimus farklı evrenlerden getirdiği kahraman ve düşmanlarla bize saldırıyor, biz ise Strike Force adlı özel bir ekibin komutanı olarak Dünya’yı korumaya çalışıyoruz. Hikayemiz klasik bir mobil oyun hikayesi. Aslında klasik bir Marvel mobil oyunu hikayesi. Farklı evrenler, aynı karakterlerin milyon tane versiyonu ve kapışmaca. Peki ya başarılı mı? Şimdilik fena değil gibi gözüküyor.

Asıl önemli kısım oynanışa geldiğimizde ise Sıra Tabanlı Strateji türünü görüyoruz. Bu oyun sisteminden pek anlamamama rağmen oyunu zevkle oynuyorum. Fakat bence dövüşte asıl parlayan şey kesinlikle animasyonlar. Özel bitirici vuruşlar, tamamen rastgele gerçekleşen Team-Up hareketleri. Yani mesela siz Luke Cage olarak bir adama vur diyorsunuz. O sırada takımınızdaki herhangi biri de size yardımcı olabiliyor. Mesela Spider-Man ile gittiğinizde bir Luke, bir Spidey vuruyor ve en sonunda Luke adamın kafasına yumruğu çakıyor. Punisher ile gittiğinizde Luke adama biraz vurup kenara çekiliyor ve Punisher da ateş ederek adamın işini bitiriyor. Animasyonlar çok hoşuma gitti kısaca.

Ayrıca en azından şimdilik para harcamandan da eğlenebiliriz gibi duruyor. Tek sorun karakter açmak için gereken para birimini çok az vermesi. Ben sadece ilk başta açabildim, onu da zaten herkes açıyor ve herkese aynı karakter düşüyor. Sonra da bir daha açamadım ki oyunun hikaye modunda ikinci bölümü yarıladım. Oyun karakter sayısı olarak fena değil gibi ama. Daha fazla karakter elbette eklenmeli fakat başlangıç için yeterli geldi. Genel olarak toparlamam gerekirse Marvel Strike Force oldukça eğlenceli bir oyun fakat geliştirilmesi gereken yanları yok değil. Tavsiyem bakmanız yönünde ama tabii ki son karar sizde. Ayrıca neden İnceleme değil de İncelememsi yaptım diye sorarsanız oyunun hikayesini bile bitirmediğimden İncelememsi yaptım. Diğer yazılarda görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları