İlk Bakış: A Way Out

A Way Out tamamen Co-op odaklı bir oyun olduğu için merak ettiğim bir oyundu. İlk gösterildiğinde herkeste bir etki bırakmıştı zaten ve çıkışıyla da korkulan gerçekleşmedi ve oyun genel olarak beğenildi. Ben de PS Store üzerinden aldım ve şimdi ilk düşüncelerimi sizlerle paylaşacağım.(Ayrıca gene yazı gelemedi çünkü sınav haftamdaydım.)

İlgili resim

Oyunu yaklaşık yarım saat oynadım ve daha hapishane kısmını bile geçmedim ama oyun oldukça sardı. İlk Bakış olduğundan dolayı hikaye ile ilgili hiç detay vermeyip direk oynanışa geçiyorum. Oyun dediğim gibi sadece iki kişi ile oynanabiliyor fakat isterseniz ikinci kişi Online da bağlanabiliyor. Ama bu oyunun asıl zevkinin yan yana oynamak olduğunu da belirtmek istiyorum çünkü ekranı ikiye bölme olayını çok güzel halletmişler. Sadece ortadan ikiye bölmüyor, karakter oynanıştaysa küçük, ara sahnedeyse daha büyük gösteriyor. Bazen de ikisini birden aynı ekranda gösterip havalı sekanslar yaratıyor. Ki bu olayıyla A Way Out normal Co-op oyunlardan çok daha farklı bir deneyim sunuyor.

İlgili resim

Oyunda genelde yanınızdaki karakterden yardım almanız gerekiyor. Mesela benim oynadığım kısımlardan birinde Leo karakteri bir aleti almaya çalışırken Vincent karakteri o bölgedeki muhafızın ve hemşirenin dikkatlerini kendi üzerine toplayarak Leo’nun ilerlemesine yardımcı oluyordu. Şimdilik beni en çok şaşırtan sahne bu oldu ama daha fazla olacağını da zaten yayınlanan videolardan biliyoruz. Ayrıca oyunun en azından şimdilik aksiyon odaklı bir oyun olmadığını söyleyebilirim.

Genelde yürüdüm, insanlarla konuştum, ufak tefek diyalog seçimleri yaptım ve iki kere de hızlı tuşa basma sahnesi gördüm. Daha oyunun elbette çok başındayım fakat bu küçük bir tanıtımdı aslında. A Way Out şimdilik iyi gözüküyor fakat bakalım ilerleyince neler olacak? Ayrıca elbette ki incelemesi gelecek ve hatta en geç Salı günü sizlerle olacak. Fakat hafta sonuna yetiştirmeye çalışacağım. Eğer sorularınız varsa sormaktan da çekinmeyin. Elimden geldiğince yardımcı olurum.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları