İnceleme: Tomb Raider(2018 Film) – Neden Bu Kadar Geç Geldi?(Ve Tabii Ki Film İyi Mi?)(Spoilersız)

Öncelikle Tomb Raider benim pek beklentimin olmadığı bir filmdi. İlk Tomb Raider’ı izledim ama hatırlamıyorum ve ikinciyi direk izlemedim. Bu yeni Tomb Raider ise güzel bir başlangıç olabilir diye düşünmüştüm ve aslında hem iyi, hem kötü yönleri ile oldu. Fakat bu kadar geç gelmesinin sebebi filmin çok klasik bir film olması.

İlgili resim

Hikayemiz Lara’nın gizli bir oda bulması ve babasının gizemli bir şeyin peşinde olduğunu öğrenmesiyle başlıyor. Ardından Lara babasının bir adaya gittiğini öğreniyor ve bir şekilde adaya gidiyor. Fakat adada bulunan gücü ele geçirmek isteyen Trinity adlı bir tarikat var ve ada şu an onların kontrolü altında, ayrıca başlarındaki eleman da Mathias isimli bir psikopat ve Lara da bu adada hayatta kalmaya, babasına ne olduğunu öğrenmeye ve kısacası bildiğimiz Lara Croft olmaya çalışıyor. Filmin hikayesi aşırı klasik ve Pacific Rim’in hikayesini bile daha çok sevdiğimi söylesem yeter herhalde.

Karakterler aynı şekilde acayip sıradan ve film bitince Lara dışında kimseyi hatırlayacağınızı sanmıyorum. Ne kötü adamı, ne Lara’nın yanındaki Uzakdoğulu adamı, ne de herhangi başka birini. Ki zaten başka biri var mıydı, biri daha vardı sanırım ama hatırlamıyorum. Böyle bir hikaye ve karakterlere sahip Tomb Raider filmi. Peki ya aksiyon kısmı? Maalesef orada da çok iyi bir iş başaramamış. Filmde iki tane inanılmaz diyebileceğim aksiyon sahnesi var. Gemi ve uçak. Geminin güzel olmasının sebebi Lara gibi ışık yüzünden bizim de pek bir şey göremememiz ve aslında paniğe kapılmamızı sağlayabilmesi. Uçak sahnesi ise bence baştan sona filmin en eğlenceli sahnesini oluşturuyor.

İlgili resim

Ayrıca bir de elbette ki Mezar kısmı var. Burada da bir tane güzel oyun var ama onun dışında pek de iyi bir yer değil ve sonunda da çok küçük, İlginç deyip geçtiğim bir sürprizi var, onun dışında da film aslında baya klasik bir aksiyon filmi dediğim gibi. Peki, ben bu filmi Pacific Rim ile karşılaştırmam gerek diye hissediyorum çünkü aralarında bir hafta vardı ve amaçları aslında aynı. Sadece aksiyon. Peki ya hangisi daha iyi?(Bana gerçek hayattaki arkadaşlarımdan biri de sordu hangisine gideyim diye.) Eğer Tomb Raider hayranı değilseniz Pacific Rim çok daha eğlenceli, şaşırtıcı ve aksiyonlu. Fakat serinin fanıysanız, veya oyunlarla aranız çok iyi ve oyun filmlerinin hepsini izliyorsanız, bu film de izlemesi eğlenceli bir film olacaktır. Ama kesinlikle Angelina Jolie filmleri ile karşılaştırmayın.(Benim ailem karşılaştırdı ve bu yüzden filmden nefret etti. O filmlerden daha iyi bir şey beklemişler.)

Toparlamak gerekirse Tomb Raider kesinlikle en iyi oyun filmlerinden biri değil. En iyi aksiyon filmlerinden hiç değil. Ama Lara Croft için yeni ve belki de uzun bir sinema macerasını başlatmış olabilir. Bekleyip göreceğiz.

Puan: 6/10

İnceleme: Tomb Raider(2018 Film) – Neden Bu Kadar Geç Geldi?(Ve Tabii Ki Film İyi Mi?)(Spoilersız) için 2 yanıt

  1. OzgurLog
    25 Mart 2018 12:43 (269 yorumu var)

    Başlangıç için yani.. 😉

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları