Mobilden Oyun Oynanırmı. Mobil Oyun Camiası İnceleme

Mobil oyun camiası Snapdragon gibi işlemcilerle daha da ileriye gidiyor. Geçtiğmiz günlerde PUBG Mobile, Sims Mobile ve Fortnite’ın da oynanılabilir olması ile beraber mobil camiya pc ye yaklaşmaya başladı tabi hala çok uzakta. Şimdi böyle bir inceleme yaptıgımıza göre pc deki 5 büyük oyunun mobil haline veya mobildeki benzerine bakacağız.(Kısa not: PUBG Mobile Asphalt 8:Airbone ve Fortnite Mobile version a hiç değinmedim sadece mobilde var oldukları yazmakta nededeni ise neredeyse pc version ile aynılar.)

İlk Sırada mobilde CS:GO’ya benzer kendinden başka oyun bırakmayan:

Critical Ops

CS:GO gibi imhalı, ölüm oyunlu, silah oyunlu ve rekabetçili bir oyun. Critical Ops grafik konusundan da gayet iyi silah bakımından CS de bulunan Negev gibi bi ağır makineli bu oyunda bulunmuyor. Yani oyun kısacası CS:GO’nun mobildeki alternatifi diğebiliriz.

Sırada League of Legends alternatifi bir oyun var:

Arena of Valor

Oyun içinde barındıdığı kahraman sayısı olarak tabiki de LOL’ün arkasında kalıyor. Fakat grafik olarak mobildeki diğer moba oyunlarından kat ve ka daha iyi diğebilirim. Oyunda toplam 6 oyun modu var bunlar: 5v5 3 koridor klasik, 5v5 tek koridor Abis, 3v3 tek koridor artı orman Vadi çarpışması, sadece hafta sonları açık olan 5v5 kanca savaşları, tek koridor 1v1, ve sadece öel maç modunda arkadaşlarınız ile oynayabileceğiniz turnuva modu bulunuyir. Oyunda bir mod daha var isimi ölüm oyunu fakat bu mod şu anda oynanılabilir bir durumda değil.

Geriye kalan oyunlarımız pc ile neredeyse aynı olan PUBG Mobile, Fortnite Mobile ve Asphalt 8:Airbone

PUBG Mobile

Fortnite Mobile

Aspahlt 8:Airbone

Mobil oyun camiası incelemem bu kadardı gerçi bu daha yatısı bile değil ama ben bu beş oyunu belirledim. Eğer bir kusurumu gördüyseniz hayatlog.com a yazabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürederim.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları