İncelememsi: Resident Evil Zero HD Remaster – Bu Oyun Bir Garip

Evet, mükemmel başlık İncelememsi kafanızı karıştırmış olabilir. Bu yeni bir yazı dizisi ve her ne kadar kategori olarak İnceleme kategorisinde olacak olsa da kesinlikle inceleme değil. Bu yazılarda oynadığım, ama bir nedenden ötürü oynamayı sonlandırdığım oyunlarla ilgili düşüncelerimi paylaşacağım. Yani evet. Resident Evil Zero HD Remaster’ı bıraktım. Peki ya neden?

resident evil zero hd remaster ile ilgili görsel sonucu

İlk oyunun Remaster’ı oldukça hoşuma gitmiş ve eğlene eğlene bitirmiştim. Fakat Zero maalesef daha başından o etkiyi yaratamamış, ve beni kaybetmişti. Bunun sebebi ise oyunun Batı kültüründen çok Japon kültürüne hitap ettiği. Hemen yanlış anlamayın. Japon kültürü ile veya Japonlarla sorunum yok ama maalesef o kültürden çıkan işler bana pek hitap etmiyor. Mesela animeler gibi. İzlemeyi denedim, ama çizimleri gerçekten hoşuma gitmiyor. Zero’da da Tanrı figüründeki bir adam, garip yaratıklar ve Japon karakter tasarımları mevcut. İşte bu da benim hiç ilgimi çekmedi.

Oynanış olarak güzel. Aynı anda iki karakteri yönetmeniz gerekiyor ve bu oyunda envanter yönetimi biraz daha zor olmuş. Fakat bulmacalar kesinlikle ilk oyun kadar zor değil. Grafikler şahane. Müzikler de öyle. Hikaye de fena değil. İlk oyunun öncesini anlatıyor. İlk oyun kadar iyi değil ve bu sefer ilk oyundaki kadar gerilim yok ama gene de şimdiki oyunlara kıyasla çok daha iyi. Yani kısacası kötü bir oyun değil, sadece benim pek ilgimi çekmedi. Ayrıca İncelememsi yazılarında puan da vermeyeceğim çünkü buradaki oyunların hepsi bir yönü ile kötü olacak zaten.(En azından benim için) Resident Evil inceleme serisine 5 ile devam edeceğiz.(0’dan 5’e geçmek. İlginç.)

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları