Beklentiler: Tomb Raider(2018) – Uzun Süreden Sonra İyi Bir Oyun Filmi?

Öncelikle biraz şaşırabilirsiniz. Evet, bu bir film ama bir oyun filmi. O yüzden burada paylaşmaya karar verdim. Tomb Raider filmi bu Cuma vizyona giriyor ama ben filmi Bu Perşembe, birçok kişiden önce izleyeceğim. Biletimi aldım ve hazırım. Black Panther’da da yaptığım gibi filmle ilgili beklentilerimden bahsetmek istedim. Son olarak Perşembe günü filmden geldikten sonra Spoilersız incelemesi yayınlanacak. Cuma akşamı ise film her yerde vizyona girmiş olacağından Spoilerlı inceleme yayında olacak. Onlara bakmayı da unutmayın.

Angelina Jolie’nin başrolde olduğu Tomb Raider ikilemesinin ilk filmini izledim ama küçüktüm, hatırlamıyorum. İkinci filmi ise hiç izlemedim. Fakat bu yeni Tomb Raider filmi özellikle Uncharted’tan bolca esinlenen Tomb Raider(2013) oyunu ilham alınarak yapıldığı için Uncharted filminin nasıl olacağına dair bir fikir verecek. Ve aslında gitmek istememin tüm sebebi bu. Şaka şaka. İlk fragman maalesef çok kötü olsa da ikinci fragman özellikle ikinci yarısındaki aksiyon sahneleriyle çok dikkatimi çekti. Ayrıca şu ana kadar gördüğümüz tüm sahneler büyük ihtimalle filmin ilk yarısı, o yüzden bizi büyük bir sürpriz bekliyor olabilir. Oyunu oynayanlar neyi kastettiğimi tahmin edebilirler.

Hikaye açısından filmin çok iyi olacağını pek düşünmüyorum ama karakterler ve aksiyon açısından iyi bir şey bekliyorum. Özellikle şu anda uçak sahnesi en merak ettiğim sahnelerden. Ayrıca filmi tabii ki IMAX kalitesinde izleyeceğim ve bu da izlediğim 5. IMAX film olacak.(Ki bu yüzden IMAX incelemesi için beklemede kalın, ama o kendi sitemde yayınlanacak.) Her neyse, IMAX muhabbetini geçersek son olarak tartışmaların en büyüklerinden biri Alicia Vikander’den Lara Croft olur mu sorusuna gelelim. Buna vermek istediğim tek cevap ise şu. Enes Batur’un filmi olduysa, Alicia Vikander de Lara Croft olabilir diye düşünüyorum. Her ne kadar vücut açısından o kadar kaslı durmasa da özellikle yüz ifadeleri ölüm korkusu yaşadığını belirtiyor.

Genel beklentiler olarak da filmden inanılmaz bir şey olmamasını, eğlenceli bir aksiyon filmi olmasını bekliyorum. Ki fragmanlar da bana bunu veriyor. Ayrıca en azından uzun süreden sonra çok iyi olmasa da iyi, eğlenceli bir oyun filmi olmasını bekliyorum. Kim bilir, belki Adventurer Game Characters Cinematic Universe kurulur ve Lara Croft, Nathan Drake, Kratos ile Ajan 47’yi The Adventurers ekibi ile Sony, Microsoft ve Square Enix’i yok etmeye çalışırız. Kötü fikir mi?(Spoiler: Evet)

Beklediğim Puan: 6.5/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları