Need For Speed Payback Neden ALINMAMALI?

Star Wars Battlefront 2. Ne alakası var NFS ile diyebilirsiniz. Anlıyorum sizi. Ama şimdi söyleyeceğim şey ile bağlantıyı kuracaksınız. İkisini de EA yayınlıyor, ikisinin de ana odak olmayan kısımları oldukça iyi, ve ikisini de batıran tek bir şey var. Bu şey de, EA’in açgözlülüğü. Korkunç bir firmaya dönüştüler artık. Gerçekten. Gene Star Wars’tan örnekler vererek gideceğim çünkü gerçekten birebir aynı şey yaşanmış. Battlefront 2’nin mekanikleri ve senaryo modu hoş. Haritalar, karakterler vs. de aynı şekilde ortalamanın çok üstünde. NFS’nin de hikayesi ve ara sahneleri hoş, aksiyonu güzel, mekanikleri de güzel. Ama ikisinin de öldüğü nokta maalesef Microtransaction’lar. Battlefront 2 olayını zaten bilmeyen kalmadı. Peki ya NFS’de ne var diye sorabilirsiniz. Sevgili yapımcılar herhalde oturup bizim oyunumuz kısa oldu, bunu uzatmalıyız demişler ve Speed Card adlı bir sistem getirmişler.

Bunları bazı mağazalardan da alabiliyorsunuz ama mağazalar çok geliştirmiyor. Asıl kazanma yolu maç bitimlerinde oluyor ve onda da 3 rastgele kart seçiyorsunuz. Seçtiğiniz kart da arabanın performans değerlerini arttırıyor. Hız gibi. Yani bu da şu demek oluyor. Bir yarışa girdim, bitti ve bir Speed Card seçip arabamı güçlendirdim. Ama arabamın seviyesi, ikinci yarışın seviyesinden düşük olduğu için aynı yarışı bir kez daha yapıp başka bir Speed Card daha alarak ikinci yarışa geçtim. Bu sistem, tek kelimeyle korkunç ve artık arabanızda sadece görünüş kişiselleştirmeleri yapabiliyorsunuz. Ama orada da  %90’ı kilitli ve açmak için bilmem kaç saniye havada dur gibi sıkıcı sıkıcı görevler yapmanız gerekiyor.

Yani oyunun aslında en büyük sorunu bir RPG oyunu oynuyormuşsunuz gibi Grind etmenizi istemesi. Kasmak, kasmak ve daha fazla kasmak. Aynı yarışları tekrar, tekrar, tekrar, tekrar yaparak tamamen rastgele olan Speed Card’lardan iyi bir kart çıkarıp arabanıza takarak oyunda ilerlemeye devam etmelisiniz. Nedense parayla sattıklarını göremedim ama bir ara sattılar diye biliyorum. Bir de oyunun DLC’ler kısmında şöyle bir şey var:

Haritadaki tüm kısayolları anında açmak istersen 15 TL verebilirsin.(Yuh ama EA. Gerçekten bu kadar mı çaresizsin?)

Need For Speed Payback Neden ALINMAMALI? için 1 yanıt

  1. OzgurLog
    15 Şubat 2018 20:03 (264 yorumu var)

    NFS’de kart oyunu furyasına eklendi. Kaç kaç kaç.. 😛

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları