Sona Yakınken – Resident Evil Revelations 2 Episode 3 İncelemesi

Ve geldik 3. bölüme. Hikaye hakkında gene herhangi bir spoiler olmayacak. Bunu da söyledikten sonra yavaş yavaş incelemeye geçebiliriz.

Hikaye ve karakterler güzel gidiyor. Bölüm sonunda son bölüm için oldukça heyecanlandım. Belli ki güzel bir yerlere de bağlanacak. Neyse, öncelikle Claire-Moira kısmından bahsedeyim. Şu ana kadar ki en iyi Revelations 2 kısmının bu olduğunu düşünüyorum. İlk yarısında oldukça ilginç bulmacalar çözerek ilerliyorsunuz, baya beğendim. Sonları birazcık klişe bir mekan kullanmış ama o bulmacalı kısımların üzerinizde öyle bir etkisi oluyor ki ikinci yarıdaki yeri pek hesaba katmıyorsunuz. Ayrıca acayip aksiyonlu birkaç kısım ve çok güzel bir Boss savaşı da ekleyerek inanılmaz bir bölüm yapmışlar.

Aynı şey Barry-Natalia kısmında da oluyor. İlk yarısı Co-op anlamında inanılmaz bir eğlence sunuyor. İkinci yarısında ise gene klişe bir şey yapıyorsunuz ama ben yaparken sıkılmadım. Ayrıca bu bölümde biraz daha gizlilik üzerine gidebiliyoruz, bu da oyuna farklı bir hava katmış. Burada da bir Boss savaşı var. Her ne kadar Claire-Moira kısmındaki Boss gibi olmasa da fena değil.

Oynanış, en azından Co-op bakımından gerçekten zirvede bu bölüm. Bir arkadaşınızla oynamaktan gerçekten zevk alıyorsunuz. Yeni bir düşman tipi yok ama bu açığı Boss savaşları ile kapatmışlar. Ayrıca bu bölümde deneyebildikleri tüm farklılıkları denemişler. Bulmaca kısımları, zamana karşı yarış, gizlilik falan derken Revelations 2’nin kesinlikle en iyi bölümü çıkmış ortaya. Bu noktadan itibaren artık bu oyunu oynamanız gerekenler listesine almalısınız bence. Hele bir arkadaşınız varsa çok daha eğlenebilirsiniz. Son olarak 4. bölüm incelemesi de bugün saat 15:00’da gelecek. Ayrıca son bölüm incelemesinin içinde genel bir oyun incelemesi de bulunacak.(Ayrıca merak edenler için bu bölümü de gene 2,5 saatte bitirdim)

Puan: 8.5/10

 

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları