Minecraft Story Mode Episode 1: The Order of the Stone İnceleme

Minecraft’ın hikayesi olsaydı…

Walking Dead: A New Frontier’ın 3. bölümünü oynadıktan sonra kendime bir hedef belirledim. Walking Dead Season 1’den sonra çıkmış olan her Telltale oyununu oynayacağım. Oynamadığım oyun sayısının az olduğunu tahmin ediyordum. Zaten az çıktı. 3 tane. Ve bunlardan biri tahmin edersiniz ki Minecraft Story Mode. Aslında kendisini oynadım. İlk 4 bölümünü. Fakat sonraki 4 bölümünü oynamadım. Evet, oyun 8 bölümden oluşuyor bu arada. Ama konumuz ilk bölüm. Hikayesinden bahsetmem gerekirse The Order of The Stone isimli bir grup var. Bu grubun da dört üyesi var. Biri savaşçı, biri mühendis vs. Bunlar The End’e gidip Ender Dragon’u yenmiş. Ardından ise bir efsaneye dönmüşler. Bizim karakterlerimiz de elbette bu grubu tanıyor ve onlar gibi olmak istiyor.

Endercon isimli bir yarışmada güzel bir iş yapıyorlar fakat başka bir takım yaptıkları şeyi yok ediyor ve onlar kazanıyor. Ardından kutlama zamanı Ivor isimli bir adamın Wither isimli canavarı oluşturmasıyla ortalık karışıyor. Ardından Ivor bunu durduramayınca yaratık kendini güçlendiriyor. Ve Wither Storm olarak önündeki her şeyi yok etmeye başlıyor.

Konu Minecraft olsa bile oyun hikaye anlamında çok başarılı bir iş çıkarmış. Oynanış mekanikleri de aynı şekilde. Pek yeni bir şey yok aslında. Ama Minecraft’ta bulunan şeyleri bu hikayeye güzel bağlamışlar. Nether olsun, End olsun, yaratıklar, bloklar, hatta Minecraft’ın oynanış mekanikleri bile çok güzel bir şekilde eklenmiş. İlk bölüm 1,5 saat fakat hiç öyle hissettirmiyor. Walking Dead A New Frontier Episode 3 ile yaklaşık olarak aynı uzunluktalar fakat bu bölüm bitmek bilmedi. Bu iyi bir şey mi, kötü bir şey mi bilemedim. Fakat bölümün temposu inanılmazdı. Biraz aksiyon, biraz konuşma, biraz seçim, biraz etrafı araştırma, biraz konuşma, biraz aksiyon şeklinde gitmişler ve bunu çok beğendim. İlk başlarda pek aksiyon yok ama sonrasında oyun güzelleşiyor. Aynı zamanda oyunun çok güzel bir açılışı var.

Aksiyon kısımları ise beklenmedik bir şekilde güzel. Size gerçekten hissettiriyor. Sonuç olarak bölümü oldukça beğendim. Umarım bozmaz fakat hatırladığım kadarıyla bozuyor. Bakalım doğru mu hatırlıyorum, yoksa yanlış mı hatırlıyorum?

Artılar:

-Hikaye

-Aksiyon Sahneleri

-Tempo

-Minecraft’taki Şeyler Oynanışa ve Hikayeye Güzel Aktarılmış

-Daha Önceki Telltale Oyunlarında Bulunmayan Yeni Mekanikler Var

Eksiler:

-1,5 Saat 3 Saat Gibi. Ve Şimdi Karar Verdim, Bu İnsanı Yoruyor, Yani Bir Eksi

Son Söz: İyi bir başlangıç.

Puan: 8.5/10

 

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları