iPad(2017) İncelemesi

İlk Apple ürünüm olan iPad, beklediğimden çok daha iyi bir performans sundu. Elbette alışması biraz sürdü çünkü iOS,tamamen farklı olduğum bir sistem. Fakat artık alıştım ve son 2,3 gündür bilgisayarımı açmadan sosyal medyaya tabletten baktım. Yazıları bile tabletten yazdım ve şu an bu yazıyı da tabletten yazıyorum. Son olarak yazıda tabletin özelliklerinden bahsedeceğimi falan düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. O kadar teknik bilgim olmadığından daha çok kendi düşüncelerime yer vereceğim. Başlayalım.

Öncelikle tabletin dış görünüşünden başlayalım. Kendisi klasik bir Apple ürünü aslında. Arkada elmamız, önde yukarıda kameramız ve altta da bir tuş. Android’den geçmiş biri olarak kolayca alıştım. Android-iOS karşılaştırmasına sonra gireceğim. Dış görünüş dediğim gibi klasik bir Apple ürünü. Hoş gözüküyor. Renk olarak Altın, Gümüş ve Uzay Grisi seçenekleri var. Benimki uzay grisi ve oldukça hoş gözüküyor dediğim gibi. Ama altın rengini de baya beğendim. Tablet 9.7 inç ve yeterli. Elde hoş tutuluyor ve 469 gram olan ağırlık elinizi yormuyor. Ben de tabletin sadece Wi-fi sürümü var. Ayrıca 32 gb. İsterseniz 128 gb olanı da var ama fiyat da baya artıyor elbette. Ben memnunum ama.

Gelelim iç tarafa. iOS’un son sürümü 11 var. Ayrıca elbette parmak iziniz ile tableti açmanızı sağlayan Touch ID de var. Oldukça hızlı çalışıyor. Pek sıkıntı yaşamadım. iOS ise Android’den çok daha kolay bir sistem. Fakat acayip kısıtlamaları var. Hele iTunes, gerçekten çok korkunç bir yer. Bir film 20 TL, bir şarkı 1 TL falan derken paranız yetmez. Bu tablet için çok sorun değil. Bunu almanızın amacı müzik dinlemek değildir çünkü. Film izlemek olabilir, onu da Netflix veya Blu  TV gibi yerlerden yapacaksınız.

Ben tableti daha çok internete bakmak, dizi-film izlemek ve sitelere yazı yazmak İçin kullanıyorum. Kendi klavyesi ile de herhangi bir sorun yaşamadım. Peki ya gelelim oyun performansına. Açık konuşayım tableti pek oyun oynamak İçin kullanmadım. Oynadığım tek bir oyun var, o da çok iyi grafiklere sahip olmayan hikaye ve seçim odaklı bir oyun. Fakat emin olun, oynadığınız oyunları sorunsuz oynarsınız. Şarj konusunda da 10 saat gidiyor diyebilirim. Bana genel olarak yetiyor.

 

Sonuç olarak yeni iPad’i ben 1400 TL’ye aldım ve oldukça mutluyum. Bol bol da kullanacağım gibi gözüküyor. Tablet arayan herkese tavsiye ederim. Ama açık söyleyeyim. Bu tableti oyun oynamak İçin alıyorsanız almayın. Gidip eski iPad modellerinden, ya da eski Android modellerden birini alabilirsiniz. Paraya değmez yani. Ama eğer bol bol kullanacaksanız ve iş gibi bir şey için kullanacaksanız bunu tercih edebilirsiniz. Açık konuşayım, benim de bu modele ihtiyacım yoktu. Ama teknoloji ile aram olduğundan ve telefondan bol bol video izlediğimden, bir de Apple ürünü sahibi olmak istediğimden bu modeli tercih ettim.

Puan: 9/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları