Kuleye Doğru – Resident Evil Revelations 2 Bölüm 2 İncelemesi

İlk bölümünün incelemesini yaptığım RE Revalations 2’nin ikinci bölümünün İncelemesi ile karşınızdayım. Gene herhangi bir spoiler bulunmayacak. Hemen başlayalım.

Bölümümüzdeki ana amaç bir kuleye gitmek. Spoiler vermeden anca bu kadar anlatabiliyorum. Fakat konunun gittiği yer fena değil. Sadece her şeyin arkasındaki kişi ile ilgili birazcık ipucu vermişler, umarım o çıkmaz diyorum. Neyse biz devam edelim. Hikaye ve karakterler iyi. Yeni karakterler ekleniyor ve oyun Boss savaşları ile biraz daha ilginç hale geliyor. Ayrıca bu sefer oyunu Normal zorlukta oynadık ve mermi sıkıntısı çekebiliriz gibi gözüküyor. Normal zorluk kesinlikle daha eğlenceliymiş.

Bölümde dediğim gibi Boss’lar var ve ayrıca yeni düşmanlar da var. Özellikle bir düşman tipi çok akıllıca olmuş. Böcek tarzı bir şey kendisi. Ve sadece Natalia isimli kızımız görebiliyor kendisini. Yani görünmez. Tabii Natalia da onu göremiyor. Gölge olarak hissediyor. Yanınızdaki arkadaşınızla iyi bir iletişim sağlayarak Natalia’yı oynayan oyuncunun yeri söylemesi, Barry’yi oynayan oyuncunun ise vurması gerekiyor. Tek kişilik modda nasıl çalışıyor bilmiyorum ama Co-op olarak çok eğlenceli. Ayrıca nedense böyle ilginç elementler hep Barry-Natalia kısmında var. Claire-Moira kısmı daha sıradan.

Bunun dışında birkaç düşman tipi daha var. Boss’lar da zorlu. Oyun Co-op olarak oldukça eğlenceli bir deneyim sunuyor. Toparlamak gerekirse akıllıca yaratılan düşmanlar, ilginç senaryo ve güzel Boss’lar ile ilk bölümden daha iyi bir bölüm var karşımızda. Son olarak biz bölümü 2.5 saatte bitirdik.

Puan: 8.2/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları