The Walking Dead: A New Frontier Episode 3: Above The Law İnceleme

Geçmişi Unutmalı Mıyız, Yoksa Unutmamalı Mıyız?

Telltale Games Batman ile batırdı. Yeni motorun optimizasyonu kötüydü, karakterler kötüydü, hikaye kötüydü falan filan. Ama kendilerini bence The Walking Dead: A New Frontier Bölüm 1 ve 2 ile toparladılar. Şimdi Guardians of the Galaxy de geliyor. Bakalım ne olacak. Fakat ondan önce, konumuza dönelim. Spoiler uyarısı verene kadar spoiler olmayacak. O yüzden şimdi hikayeyi anlatmayacağım. İlk 2 bölümü beğenen bir insan olarak bu bölümü de beğendim. 80 ile 100 dakika arasında bitirebileceğiniz, biraz kısa bir bölüm aslında. Fakat bölümü güzel doldurmuşlar. Kısa olsa da öz olmuş. Karakterlerin geçmişlerini biraz daha görüyoruz ve onlara daha da ısınıyoruz. Bunun yanında hem üzülüyor, hem seviniyoruz. Sizi bilmiyorum ama benim Telltale oyununun bölümünden beklediğim de bu. Güzel aksiyon kısımları da var. Sürekli konuşma değil yani. O açıdan dengeyi de beğendim.

Spoilersız olarak bunları söyleyebiliyorum. Buradan sonra ister Spoilerlı kısmı da okuyun, isterseniz direk sonuç bölümüne geçin.

Spoiler Başlıyor

Bir önceki bölümde en son David’in, yani Javier’ın abisinin New Frontier’ı yönetenlerden birisi olduğunu görmüştük. Bu bölümde o hikayenin üstüne biraz daha gidildi. Ayrıca Clementine ve AJ’e ne olduğu da gösterildi. Fakat sonradan AJ’in ölmediği haberini aldık, o ayrı. Ardından New Frontier’dan atıldık, sonra David geldi. New Frontier’daki yöneticilerden olan kadının arkadan işler çevirdiğini öğrendik. Geri döndük, ve bölüm silah sesleriyle bitti. David gerçekten öldürdü mü tam emin değilim. Ama genel hikaye olarak bölüm beni tatmin etti.

Spoiler Bitti 

Sonuç olarak 3. bölüm Above The Law oldukça iyi bir bölümdü. Diğer bölümlerden iyi değildi, ama kötü de değildi. Özel bir şey yoktu, fakat olan şeyler güzeldi.

Artılar:

-Hikaye Güzel İlerliyor

-Karakterler İyi Yazılmış

-Aksiyon Kısımları İyi

Eksiler:

-Biraz Daha Uzun Olabilirmiş

Son Söz: Seri oldukça güzel bir şekilde ilerliyor. Umarım son iki bölümde batırmazlar.

Puan: 8/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları