The Game Awards 2018 Özel: Etkinlik Ne Zaman, Saat Kaçta? Heyecanlanmak İçin 5 BÜYÜK Neden

Game Awards yaklaşıyor. Etkinlik bu Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece 04.30’da başlayacak Türkiye Saati ile. Ben canlı izlemeyi planlıyorum çünkü çok heyecanlıyım ki bu yazıyı yazmamın en büyük sebebi de bu. Sizinle bu heyecanımı 5 neden ile paylaşmak istiyorum. Hemen başlayalım. Ayrıca şunu söyleyebilirim, herhangi bir sıralama yok. Kafamda 5 nedeni belirlemiştim, rastgele bir sırayla karşınıza sundum. Yani en çok sonuncu madde beni heyecanlandırıyor diye bir şey yok. Zaten beni en çok heyecanlandıran maddeyi söyleyeceğim. Her neyse, daha fazla uzatmadan Game Awards 2018 Özel’in ilk yazısına başlayalım.

game awards 2018 ile ilgili görsel sonucu

1-)Death Stranding: Game Awards’un yüzü olan Geoff Keighley ile Hideo Kojima, birbirlerini seviyorlar. Zaten Game Awards’da her sene Kojima oluyor, ya da en azından bahsediliyor. Bu sene de farklı olması beklenmiyor. Death Stranding’in E3 2018 oynanışı insanları üzüp Death Stranding’in çıkışını beklemeye itmişti. Çünkü herkes emindi, oyun çıkana kadar Kojima oyunu doğru düzgün göstermeyecek. Fakat böyle düşünmek kötü bir şey. Oyunun daha az konuşulacağı anlamına geliyor. İşte bu Kojima’nın şansı.

Kojima eğer gerçekten insanları tekrar oyuna bağlamak, heyecanlarını arttırmak istiyorsa oyunun oynanışının gerçekten ne olduğunu göstermesi gerekiyor. Game Awards da bunu yapmak için en iyi yer. İnternette bazı kişiler oyunun çıkış tarihi de söylenebilir demişler. Net bir tarih beklemiyorum ama 2019 veya 2020 tarzı bir tarih görebiliriz. Tabii 2019 falan çıkarsa ortalık yıkılır ama bence beklentilerinizi o kadar yükseltmeyin.

death stranding ile ilgili görsel sonucu

2-)Metroid Prime 4: İşte benim heyecanlanamadığım tek madde. Bu listede olmasının sebebi de internette çoğu kişinin heyecanlı olması. Metroid serisi Nintendo’ya özel bir seri. Zaten bu yüzden adını duymadınız, veya oynamadınız. Oynayanlardansanız şanslısınız çünkü ülkemizde Nintendo bilinen bir firma değil. Her neyse, konuya geri dönelim. Metroid Prime 4 zaten çok bekleniyordu, Nintendo duyurunca da fanlar coştu. Nintendo genelde Game Awards’da büyük şeyler duyurmayı da seviyor. Ayrıca geçen sene Nintendo tonla ödül aldı Game Awards’da. Bu yüzden Nintendo, Metroid Prime 4’ten bir şeyler gösterebilir. Bir oyun göstereceklerine eminim ama hangisi olduğunu bilmiyorum. Bildiğim tek şey Metroid Prime 4 gösterilirse ortalık yıkılacaktır.

metroid prime 4 ile ilgili görsel sonucu

3-)Avengers Oyunu, Avengers Yönetmenleri, Avengers 4: Evet, bu sene Game Awards’da bir Avengers rüzgarı olacak. Ödüllerden birini Avengers Infinity War ve 4 Yönetmenleri verecek mesela. Ayrıca Avengers oyunu çok büyük ihtimalle gösterilecek. Çoğu kişi bu noktada bir oynanış ve çıkış tarihi bekliyor. Net bir çıkış tarihi olmasa da çoğu kişi Sonbahar 2019 tarzı bir tarih için beklemede. Fakat ne olursa olsun Avengers oyunu ile ilgili bir şeyler göreceğimiz dediğim gibi neredeyse kesin. Avengers yönetmenleri demişken bir de akla Avengers 4 fragmanı geliyor. Öncelikle fragmanın Game Awards’da gösterileceğini sanmıyorum. Ama fragmandaki görüntülerden oluşan 5-10 saniyelik bir klip, veya fragmanın çıkış tarihini görebiliriz, hazırlıklı olun.

russo brothers ile ilgili görsel sonucu

4-)Diğer Oyun Fragmanları: Bu 3 büyüğün dışında da çok fazla beklenilen fragman var. Devil May Cry 5, Resident Evil 2 Remake, Sekiro Shadows Die Twice, Kingdom Hearts 3, Crackdown 3 vs. derken fragman patlaması yaşayabiliriz. Burada beni en çok heyecanlandıran kesinlikle Resident Evil 2 Remake. Ayrıca belki Sony kanadında Ghosts of Tsushima veya Last of Us Part 2 hakkında bir şeyler görebiliriz. Spider-Man’in 3. DLC’sinin tanıtım videosu da konferansta yayınlanabilir. Xbox kanadında zaten Crackdown 3 var. Nintendo’dan bir şeyler görürüz. EA’den Anthem ile ilgili bir şeyler, Ubisoft’tan Division 2, bir de belki Mortal Kombat 11 duyurusu görebiliriz. Netherrealm Studios her 2 senede bir oyun çıkartıyor genelde. 2011’de MK9, 2013’te Injustice 2, 2015’te MKX, 2017’de Injustice 2, 2019’da da Mortal Kombat 11 bekleniyor. Onun duyurusu da gerçekleşebilir diye düşünüyorum. Bir de yeni bir Alien oyunu deniyor. Onu da araya sıkıştırayım dedim.

resident evil 2 remake ile ilgili görsel sonucu

Gösterilmeyecek Oyun – Rocksteady’nin Yeni Oyunu: Son maddeye geçmeden önce gösterilmeyeceği doğrulanan oyundan bahsedeyim istedim. Batman Arkham serisi ile tanınan Rocksteady’nin yeni oyunu. Firma açıklama yaptı, Game Awards’da olmayacaklar. Ayrıca aynı açıklamada yaptıkları oyunun Superman oyunu olmadığını da söylediler. Firmanın yeni oyununun ne olabileceği ile ilgili bir yazı yapmayı da planlıyorum, fakat şimdilik bu kadar söylüyorum, geçiyorum son maddeye.

rocksteady ile ilgili görsel sonucu

5-)Game of the Year: Adı Oyun Ödülleri olan bir etkinlikte en çok heyecanlanmamız gereken şey aslında tabii ki oyun ödülleri olmalı. Geçen sene Zelda’nın kazanacağını dedem bile biliyordu. Ama bu sene, bir farklılık var. God of War ve Red Dead Redemption 2 bu sene Game of the Year için kapışacak. Bazı kişiler Red Dead, bazı kişiler God of War derken asıl ödülün kime gideceği bilinmiyor. Red Dead’e gidebilir çünkü oyun inanılmaz gözüküyor, oynanışı çok detaylı ve Rockstar yapıyor. God of War’a gidebilir çünkü mekanikleri türünün en iyisi, ayrıca seri bu oyun ile risk aldı, oynanışı tamamen değiştirdi ve oynanışını tamamen değiştirip bu kadar sevilen bir oyun Dünya üzerinde yok. Tabii ki bu oyundan başka. İşte en büyük olay da dediğim gibi bu. Game of the Year kimin olacak?

god of war vs red dead redemption 2 ile ilgili görsel sonucu

Böylece yazıyı burada bitiriyorum. Game Awards’da duyurulan şeylerle ilgili tabii ki yazılar gelecek, onlar için beklemede kalın. Hem haberler duyurulur duyurulmaz sitede yazıları olacak, hem de bu hafta sonu gösterilen videolarla ilgili derin analiz yazıları gelecek. Son olarak bu yazıyı Game Awards 2018’in sloganı ile bitirmek istiyorum. Çok büyük vaatleri olan bir slogan, ismin hakkını verip vermediğini zaten konferanstan sonra konuşuruz. Game Awards 2018 diyor ki ”Dünyalar Değişecek”

game awards worlds will change ile ilgili görsel sonucu

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları