Minecraft Story Mode Netflix Versiyonu – Türkçe Dublajlı ve Altyazılı Bir Telltale Oyunu, Netflix’te?

Minecraft Story Mode, Netflix üzerinde çıkış yaptı. Yani eğer Netflix üyeliğiniz varsa gidip oyunu oynayabilirsiniz. Peki nasıl oynanıyor? Ayrıca nedir bu? İşte o soruların cevabı için küçük bir yazı yazayım dedim, incelemesi de büyük ihtimalle hafta sonu gelecek, onun için de beklemede kalın.

minecraft story mode netflix trailer ile ilgili görsel sonucu

Öncelikle, Minecraft Story Mode, bilmeyenler için Telltale Games’in yaptığı seçimlere dayalı bir oyun. Minecraft evreninde geçiyor ve amaç sadece hikayeyi dinlemek, bir de seçimler yaparak eğlenmek. Fakat buradaki ilginç nokta oyunun Netflix’e gelmesi. Peki Netflix’te nasıl oynanıyor? Netflix versiyonunda daha çok izleme kısmı var. Normal oyundaki gibi sürekli sürekli seçim yapmıyorsunuz. Sadece gerçekten bir şeylere etki eden seçimleri size yaptırıyor. Ki bu çok daha iyi olmuş. Ayrıca tabii ki karakterle dolaştığınız kısımlar oyunda bulunmuyor. Sonuçta bu, Netflix’e geldi. Ayrıca hızlı tuşa basma sahneleri de Netflix versiyonunda bulunmuyor.

Fakat Netflix versiyonunda normal versiyonda olmayan bir şey var. Türkçe Dublaj ve Altyazı seçeneği. Netflix gene burada Türkiye’ye tam destek göstererek Dünya ile aynı anda, Netflix’e gelen bu yeni deneyimi test etmemizi sağlıyor. Dublaj gayet başarılı, altyazı da aynı şekilde. Burada gerçekten kendilerini ayakta alkışlıyorum. Çünkü artık Playstation bile bizi çok umursamıyor. Ne zamandır dublajlı AAA oyun çıkmadı. Horizon: Zero Dawn ve Spider-Man’de Türkçe altyazı bile olmadı. Fakat Netflix çıkarttıkları her orijinal dizi ve filme en azından altyazı koyuyor. Hatta çoğu zaman, dublaj da garanti oluyor. Bu da mükemmel bir şey. Son olarak şu an sadece ilk sezonun ilk 3 bölümü bulunmakta. Son 2 bölüm 5 Aralık’ta çıkış yapacak. 2. sezon hakkında ise herhangi bir şey yok, çünkü biliyorsunuz ki Telltale kapandı. Ama bunu bir deneme olarak görmek lazım. Ve eğer başarılı olursa, eminim bu, interaktif oyunları Netflix’te son görüşümüz olmayacak. Ayrıca bu, bir Netflix orijinali. Yani Netflix dışında herhangi bir yerde çıkmayacak. İnternette bile seçimli versiyonlarını bulamayacaksınız. Belki düz, seçimleri kendilerinin yaptığı versiyonu bulabilirsiniz. Ama onu da sanmıyorum. İnceleme bu hafta sonu.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları