The Sims 4: Get Famous İncelemesi – Ünlü Hayatı

The Sims 4’ün 6. eklenti paketi Get Famous bizleri ünlü yapmak için geliyor. Peki bunu ne kadar başarıyor? Get to Work, City Living ve Seasons gibi eklenti paketlerinin yerine paramızı buna mı harcamalıyız? Gelin bu sorulara beraber bakalım.

the sims 4 get famous ile ilgili görsel sonucu

Hızlıca Create a Sim ve Build Mode’a gelenlerden bahsedeyim. Bu kısımlarda onlarca yeni eşya sizleri bekliyor. Her zamanki gibi. Build Mode eşyalarında daha çok set dekorasyonları var, o yüzden biraz üzülebilirsiniz. Ama CAS kısmında güzel yenilikler var, yani her ne kadar Build Mode kısmı biraz üzse de CAS kısmında güzel şeyler alacaksınız.

Şimdi hızlıca oynanışa geçelim. Eklenti paketi bizlere yeni bir kasaba sunuyor. Del Sol Valley. Del Sol Valley bizlere 3 kısım sunuyor. Biri fakirler, biri zenginler için oturma alanıyken üçüncü kısımda gece kulüpleri falan var. Del Sol Valley güzel bir mekan. İçinde güzel yerler var. Fakat onu diğer Sims kasabalarından ayıran önemli bir özelliği yok. Öyle bir şey beklemeyin. Ama yeni yerler görmek isteyenleri 4-5 saat mutlu edebilir.

the sims 4 del sol valley ile ilgili görsel sonucu

Oyunda gelen 2 yeni kariyer var. Biri aktörlük, diğeri ise moda tasarımcılığı. Moda tasarımcılığı kısmı ortalama. Kendisi pasif kariyerlerden. Yani evin dışına çıkıp yok olduğunuz kariyerlerden. Karakterinizi kariyeri sırasında oynayamıyorsunuz. Bu tarz kariyerleri çok seven biri olmadığımdan moda tasarımcılığı kısmını da zayıf buldum. Ortalama dememin sebebi size getirdiği ekstra özelliklerdi. Bilgisayardan moda hakkında makaleler yazmak, insanlarla moda üzerine konuşmak falan güzel olmuş.

Aktörlük kariyeri ise aktif bir kariyer. Yani karakterinizi işte de oynayabiliyorsunuz. Ve çok eğlenceli olduğunu söyleyebilirim. Tabii maksimum seviyeye ulaşıp aynı şeyleri yapmaya başlayınca sıkıyor ama ilk oynama için çok eğlenceli olduğunu söyleyebilirim. Bir daha kullanır mısınız? Ben kullanmam. Get to Work ile gelen Dedektiflik, Bilim Adamı veya Doktorluk kariyerleri çok daha iyi aktif kariyerler diye düşünüyorum. Onlardaki ortamlar hem daha ilginç ve çeşitli, hem de oynanış açısından ilginç şeyler yaptırılıyor. Aktörlük kariyerinde 10 farklı görev varsa, o kariyerlerde 30 farklı görev var.

the sims 4 get famous ile ilgili görsel sonucu

Gelelim eklenti paketinin en büyük olayına. Ün seviyesi. Ün seviyenizi arttırmanın çeşitli yolları var. Yayın yapmak, video çekmek, müzik çıkarıp albüm yapmak gibi bu eklenti paketine özel şeyler varken sosyal medya güncellemesi gibi başka eklenti paketlerinin eklediği şeyler de var. Tabii en büyük ünü aktörlük kariyerinde seviye atlayınca alıyorsunuz. O ayrı. Ün olayı gerçekten çok hoş olmuş.

Fanlarınızın sizi görünce bayılması gibi küçük detaylar da ün arttırmak için sebep. Ayrıca ününüz arttıkça özellikler alabiliyorsunuz. Fakat özellik aldıkça aynı zamanda bazı kötü alışkanlıklar da ediniyorsunuz. Bu kötü alışkanlıklar rastgele oluyor. İçlerinde boş kalınca sürekli telefona bakma, sürekli aynaya bakıp güzel olup olmadığını değerlendirme, ünü düşük olan biri ona dokununca rahatsız olma gibi şeyler barındırıyor. Bu arada eğer tüm bunlarla uğraşmak istemiyorsanız karakterinizi sosyal medyadan çekebilirsiniz. Yani kısaca ün sistemini kapatmış olursunuz.

the sims 4 get famous ile ilgili görsel sonucu

Toparlamak gerekirse Get Famous güzel şeyler barındıran ama yanlış sınıflamaya alınan bir paket. Moda tasarımcılığı ve şehir çıkarılsa, onun yerine sadece aktörlük ve ün sistemi barındıran bir Game Pack olsaydı çok daha iyi olurdu. Aslında ben zaten bunun Game Pack olarak tasarlandığını düşünüyorum. Çünkü çıkan söylentilerde 2018’den önce bir Game ya da Expansion Pack çıkacak deniyordu. Belli ki EA 40 dolardan satabilmek için birkaç uyduruk şey eklemiş ve bunu Expansion’a dönüştürmüş. Ayrıca hiç bu kadar erken çıkmamıştı yeni Expansion. Daha Haziran ayında Seasons geldi. Bir durun. Bu paketin fiyatı kesinlikle 40 dolar falan değil. 20 dolar. Ve 20 dolar olunca alınabilir. Daha yukarısını vermek, bence çok mantıksız.

Puan: 6/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları