Assassin’s Creed Odyssey İlk Bakış – Bir AC Oyununda Zaman Sınırı Olan Görevler?

Öncelikle bunun bir ilk bakış olduğunu hatırlatayım. Oyunu yaklaşık 10 saat oynadım ve bu ilk düşüncelerim olacak. 10 saat fazla değil mi demeyin. 10 saat oynamama rağmen oyunun daha 3. bölgesindeyim. Toplamda 20’den fazla var. Hadi başlayalım.

assassin's creed odyssey ile ilgili görsel sonucu

Her şeyden önce Origins hakkında bir konuşmak istiyorum. Origins kötü bir oyun değildi. Ama iyi bir oyun da değildi. Ben oyunun oynanış kısmını genel olarak beğensem de özellikle hikaye ve karakterler olarak çok büyük sorunları olduğunu düşünüyorum. AC hikayeleri 3’ten sonra bence hiçbir zaman iyi olamadılar. Ama Syndicate’ın hikayesi falan en azından orta seviyedeydi. Origins ile birlikte tekrar Unity seviyesine inmek üzdü hikaye bakımından.

Ayrıca oyun bir prototip gibiydi. Birçok şeyi eksikti vs. Bunlara incelemede daha detaylı gireceğim. Odyssey’i anlatmak için şunu söyleyebilirim. Origins bir Alpha gibiydi. Odyssey ise bir Beta gibi. Origins’ten çok daha iyi, ama hala yeteri kadar iyi değil. Oyunu Origins’ten en farklı yapan şeyi hikayesi ve RPG elementleri. Hikaye güzel. Şimdilik aşırı güzel. Yetenek ağacı ve dövüş tam olmuş. Çözmüşler oralardaki sorunları da. Diyalog sisteminin eklenmesi harika bir artı olmuş, ayakta alkışlıyorum. Yaptıkları en iyi seçimlerden biri.

 

Fakat sorun şu, bu oyun bir RPG’den çok MMORPG’ye benziyor. Sınırlı sürede görevler, günlük, haftalık etkinlikler falan derken kendimi World of Warcraft oynuyor gibi hissettim. Sınırlı süreli görevler hele, tam MMO görevleri. Git ot topla, git şu adamları öldür, git şunu şuraya bırak gibi korkunç sıkıcı yan görevler. Ve bitmiyorlar, sürekli karşınıza çıkıyorlar.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları