Spider-Man Turf Wars DLC İncelemesi – Hayatımda Oynadığım En Kötü Ek Paketlerden Biri

Evet, bu ek paket, belki de hayatımda oynadığım en kötü ek paketlerden biri. Çok, çok büyük bir hayal kırıklığı. Ve merak etmeyin, her şeyi spoilersız bir şekilde açıklayacağım.

spider-man turf wars ile ilgili görsel sonucu

Öncelikle senaryodan başlayalım. Bir kere Heist’ın sonu burada önemli. Heist’ın sonu çok önemli bir şeyin olması ile bitiyor. Fakat burada o önemli şey hakkında en ufak bir kelime dahi edilmiyor. Bu şoku atlattığınızı düşünelim, DLC’nin ana odağı olması gereken Hammerhead, oyunda sadece 2 kez gözüküyor. Oyunun girişinde, ve oyunun sonunda. Oyunun duyuru videosunda, resmi kapak fotoğrafında, hatta DLC’nin logosunda bile Hammerhead var. Ama kendisi sadece 2 kez mi gözüküyor? Black Cat ile yaptığınız karakter yazımı nerede? Aynı adamlar yapmadı mı bu eklentiyi?

Şimdi sakinleşelim çünkü belli ki bu DLC’nin ana olayı Yuri Watanabe. Bir dakika, öyle mi? Yuri Watanabe’nin geçmişini öğreneceğiz bu DLC’de. Ve bu geçmişi nereden öğreniyorsunuz biliyor musunuz? Oyunda bulunan 4 tane Outpost’u temizlerken. Her bir Outpost’tan sonra Mary Jane size Yuri’nin geçmişi ile ilgili birkaç cümle söyleyecek. Bu mu karakter yazımı? Yuri’nin öbür önemli sahnesi en azından ana hikayede. Fakat o da tam oyunun sonunda ve gene o olaydan sonra Devam Edecek yazısı ile bitiyor ek paket. Ki büyük ihtimalle gelecek ek paket gene o olaylarla bağlantılı olmayacak.

Ana hikayenin çöp olduğunu öğrendiniz. Peki ya yan hikayeler? En iyisi kesinlikle Outpost’lar. O da sadece Yuri’nin geçmişi ile ilgili bilgi verdiği için. Çünkü gene aşırı sıkıcı geldiler bana. Ardından tahmin edin ne var? Tabii ki daha fazla suç. Ana oyunda tonla yaptığınız, Heist’ta tonla yaptığınız yetmediği gibi 20 tane de bu DLC’de yapın. Buyurun, buyurun. Ana oyunda tonla yaptığınız, Heist’ta da tonla yaptığınız başka bir şey daha geri döndü. Challenge’lar. Ana oyunda Taskmaster’dı. Heist’ta Screwball. Peki bu DLC’de? Gene Screwball. Ve size aynı sıkıcı Challenge’ları sunmak için geldi. Sadece 5 tane var, sevinelim bari diyorsunuz, ama bence sevinmeyin. Çünkü 2 tane gizlilik Challenge’ı var ki zorlaştırmak için koydukları ekstra bir mekanik, bu gizlilik kısımlarının eğlencesini tamamen yok etmiş.

Ne doğru düzgün bir senaryo, ne doğru düzgün karakterler, ne de doğru düzgün görevler içeren bu ek paketin yaptığı tek iyi şey kostümler. Kostümler gerçekten Heist’ın aksine güzel. Fakat kostümleri çıkarırsak bu DLC bomboş. Gene 3 saat sürdüğünü de belirteyim. Screwball Challenge’larında kafayı yiyerek bu süreyi uzatmanız mümkün. Çünkü özellikle bir tanesinde konsolun üzerinde tepinmek istemiştim. Evet, işte Turf Wars bu kadar. Önceki DLC’nin incelemesinde tek tek almak mantıksız demiştim. Sözümü geri alıyorum çünkü bu DLC’nin ilki ile herhangi bir ilgisi yok. Tavsiyem Turf Wars’u almayın. 10 TL civarına düşerse belki bakabilirsiniz. Tavsiyem çok istiyorsanız Heist’a bakın. Ama onda da indirim bekleyebilirsiniz bence. Tabii ki sizin kararınız. Son DLC’nin incelemesi de elbette gelecek. Bakalım bundan daha kötü bir DLC çıkartabilecekler mi?

Puan: 4/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları