Spider-Man The Heist DLC İncelemesi – Black Cat ve Planları

Spider-Man’in ilk DLC’si The Heist için biraz gecikmiş olabilirim, farkındayım. Ama geç olsun güç olmasın demişler. İkinci DLC Turf Wars bu Perşembe çıkıyor. İncelemesi Cumartesi günü sizlerle olacak. Şimdi biz hızlıca ilk DLC olan Heist’a geçelim. Yazıda ne DLC, ne de ana oyunla ilgili, hiçbir spoiler yok.

Ä°lgili resim

Konumuz ana hikayeden sonrasını anlatıyor. Peter ve MJ bir şey araştırırlarken bir anda Black Cat, yani Felicia’nın karşılarına çıkmasıyla Peter hem onun amacını çözmeye çalışıyor, hem de onunla olan geçmişini hatırlıyor. Ana hikaye güzel. Ama tamamlanmıyor. Belli ki City That Never Sleeps adlı Season Pass aslında ayrı bir oyun gibi tasarlanmış. 3 bölümlük yepyeni bir hikaye. Bu da ilk parçası. O yüzden sonu yarım bitiyor. Fakat onun dışında hikaye ile ilgili herhangi bir sorunum olmadı. Karakterler iyi yazılmış, görevler de güzel.

Görevler güzel derken ana görevlerden bahsediyorum. Çünkü yan görevler gene bomboş. Ayrıca bu sefer ana oyundakilerin biraz farklı versiyonları var. Oyunda 3 yan görev serisi var. Biri rastgele çıkan suçlar. Ana oyunu %100 bitirdiyseniz bunları yaparken kriz geçirme tehlikeniz var. İkincisi Taskmaster Challenge’larının başka bir karaktere uyarlanmış şekli. En azından 4 tane var bunlardan. Sonuncusu ise ana oyundaki çantaların başka bir nesneye dönüşmüş hali. Bunlar üçünün arasında bence en ilgi çekici olanlar. Çünkü konusu güzel. Özellikle sonu gerçekten şaşırtıcıydı. Böyle küçük bir görevin bile iyi bir hikayeye sahip olması yan görevler için umudumu yükseltmişti ama maalesef başka iyi hikayeli yan görev yok. Hatta ilk ikisinin hikayesi bile yok aslında.

Kötü yan görevlerden sonra bir de kötü kostümler var karşımızda. Spider UK bence kostüm olarak da iğrenç zaten. Scarlet fena değil ama kostümün çoğunun kırmızı olması hoşuma gitmiyor. Resillience ise ortalama. Bu 3 kostümü de beğenmeyince geriye bir tek uzunluk kalıyor. DLC’yi %100 şekilde 3 saatte bitirdim. Sadece hikayeden giderseniz 1.5 saat falan sürer herhalde. DLC kendi başına 36 TL’ye satılıyor ki değmez. Season Pass şu anda 69 TL. Diğer DLC’lerin de bu uzunlukta olduğunu düşünürsek toplamda 9-10 saatlik bir deneyim için 69 TL bence iyi bir fiyat. Ki zaten o yüzden aldım. Ayrıca DLC’yi tek başına almak aşırı saçma. Dediğim gibi hikaye bitmiyor.

Sonuç olarak ilk DLC maalesef iyi değil. Hikaye güzel ama ana görevler maalesef ana oyundakilerin yanına yaklaşamıyor. Yan görevler aşırı kötü. Kostümleri de beğenmediyseniz, bir de 3 saat gibi kısa bir süreye sahip olunca DLC’yi sevemiyorsunuz. DLC’nin puanının bu kadar yüksek olmasının sebebi tahmin edersiniz ki oynanışı. Spider-Man hem gezinme, hem dövüş açısından aşırı iyi hissettiriyor ve tahmin edersiniz ki bu DLC’de de aynı olay devam ediyor. Biraz daha gizlilik üzerine yoğunlaşmaları da farklı ve güzel olmuş. Ayrıca son görevde de ilginç bir mekanik var, ilgi çekici. Umarım o tarz şeyler önümüzdeki DLC’lerde daha çok olur.

Puan: 6/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları