Battlefield V İlk Bakış

Öncelikle, bu hafta sınav haftam, önümüzdeki hafta da öyle. Ayrıca geçen Cuma internetim koptu ve dün düzeltildi. Tüm bu sebeplerden dolayı yazı gelemedi, özür diliyorum. Ama en geç yarın(bugün de olabilir) karşınıza bir bilgilendirme yazısı ile çıkıp, sınav haftam boyunca gelecek yazıları sizlere söyleyeceğim. Şimdi hemen asıl konumuza, Battlefield V’e geçelim.

battlefield v ile ilgili görsel sonucu

Oyun normalde 20’sinde çıkacak ama ben Deluxe Edition aldığım için bugünden itibaren oynayabiliyorum. Ve ilk 2 saat sonrası deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu 2 saatlik deneyimde 15 dakikalık Battlefield V’e giriş kısmını, geri kalan tüm zamanımda ise Multiplayer’ı oynadım. Giriş kısmı güzel olmuş. Geçen oyundakine benzer bir kısım. Oyunu anlatan, hızlıca sizi farklı koşulların içine koyan bir kısım. Biraz tank, biraz normal asker, biraz Sniper, biraz uçak diyerek eğlenceli bir 15 dakika geçirmeyi başardım. Sonrasında ise Multiplayer kısmı geldi. Bu yazı bir inceleme olmadığından yüzeysel bahsedeceğimi belirteyim.

Şu ana kadar 4 harita denedim. Oynadıklarım arasında en sevdiğim Fjell 652 oldu. Dağda geçen bu haritanın en sevdiğim yönü küçük olması oldu. Sonra Aedrome geliyor. Kendisi aslında uçaklarla dolu bir hangar. Güzel çatışma alanları oluştuğu için beğendim kendisini. 3. harita Twisted Steel. Bu haritanın çok açık olması hoşuma gitmedi. Bu haritanın neresi olduğunu merak edenler için korkunç duyuru fragmanındaki köprülü yer olduğunu söyleyeyim. Beğenmedim maalesef. Nefret ettiğim harita ise Beta’da da gördüğümüz Rotterdam oldu. Diğer haritalara kıyasla bu haritadan nefret ettim. Dar sokaklarda çatışmak güzel ama, zaten sadece o kısmı güzel.

battlefield v fjell 652 ile ilgili görsel sonucu

Oynanış elementlerine geçmeden önce modlardan konuşalım. 3 mod deneyebildim. İlki Conquest. Bu modu Rotterdam haritasında denedim. Klasik bir Battlefield modu zaten. Tanklar, uçaklar, bayrakları almaya çalışan askerler vs. İlk maçım olduğundan pek bir şey yapamadım ama, Conquest’in Battlefield 1’den daha eğlenceli olduğunu kesinlikle söyleyebilirim. Bakın kesinlikle diyorum. Ardından Domination. Ki kendisi Conquest’in daha küçük versiyonu. Bu mod ile de Aedrome ve Fjell 652’yi denedim. Eğlenceli geçti. Üçüncü mod ise Frontlines. Önce Domination ile başlıyor, ardından bomba alıp üs patlatmaya geçiyor. Sıkıcı, ve gereksiz uzun bir mod geldi. BF V’teki oyun süremde bu moddan kaçacağım gibi gözüküyor.

Son olarak gelelim oyunun nasıl hissettirdiğine. Battlefield 3, Hardline ve 1’i oynamış biri olarak oyunun Hardline ve 1’den daha iyi hissettirdiğini düşünüyorum. Battlefield 3’ü oynayalı çok uzun süre oldu, o yüzden çok hatırlamıyorum ama onun Multiplayer modlarında da çok eğlenmemiştim. Fakat Battlefield V, ilk 2 saati ile beni şaşırttı. Oyun gerçekten güzel olmuş. Social Justice Warriors olayları konusunda da, oyunda kadın olarak oynamak zorunda olmadığınızı belirteyim. Düz bir adam da olabilirsiniz. Ki zaten genellikle o tercih ediliyor. Kadın seçen çok kişi ile karşılaşmadım bu 2 saatte. İnceleme yakında geliyor…

 

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları