Thronebreaker: The Witcher Tales İlk Bakış – Hikaye, Artık Kart Oyunları İçin De Bir Zorunluluk Olmalı

Kart oyunlarını pek sevmem. Ayrıca beceremem. Açık konuşayım. Fakat Thronebreaker beni hikaye modundan dolayı heyecanlandırıyordu. Ve tüm beklentilerimi karşıladı diyebilirim.

thronebreaker witcher tales ile ilgili görsel sonucu

Hikaye hakkında pek bir şey söylemeyeceğim. Daha çok başlarındayım. Ama oynanış hakkında birkaç şey söyleyebilirim. Bir kere oyunun İngilizce gerektirdiğini söyleyeyim. Bol bol konuşma içeriyor. Ayrıca seçimler de var. Bunların etkisini daha görmedim. Ama oyunun söylediğine göre bazılarının etkisi sonradan ortaya çıkıyor. Oyunun dövüşleri Gwent tarzında olsa da oyunun büyük bölümü okumak ve yürümek ile geçiyor. Oyun Open World. Fakat biz izometrik bir bakış açısından görüp kontrol ediyoruz karakteri. Haritada yapılabilecek şeyler bol. Alınması gereken sandıklar, eşyalar, yan olaylar derken oyundaki ilk haritanın belki %40’ını falan bitirdim 2 saatte. Ve oyunda 6 farklı harita olduğu söyleniyor. Buna ana görevleri de eklersek oyunun uzunluğu oldukça iyi gibi görünüyor.

Oynanış kısmında daha fazla detaya girmeyeceğim. Onun yerine merak ettiğinizi bildiğim sorulara cevap vereceğim. Hikayenin Witcher veya Geralt ile ilgisi var mı, diye sorabilirsiniz. Aynı Dünya’da geçiyorlar ve birkaç yerde Witcher’lardan bahsedildi ama hayır, ana hikayesinin Witcher serisi ile bir ilgisi yok. İleride bağlanabilir, ona bir şey diyemem. Buradan bu oyunu anlamak için Witcher’ları oynamak gerekli mi sorusunun cevabının hayır olduğunu da anlayabilirsiniz.

Benim kafamı en çok kurcalayan soru kart oyunu kısımları olmuştu açıkçası. Bu kısımların Gwent’ten çok bir farkı yok. Onu yapabiliyorsanız, bunu da yapacaksınız. Ama benim gibi zorlanıyorsanız, biraz sorununuz var. Gibi gelebilir, ama öyle değil. Oyunda 3 zorluk var. Ben beceremediğim için en kolay modu seçtim. Böylece hem oyun daha kolay, hem de dövüşlerde yenilince ister tekrar deneyebiliyorum, ister o dövüşü geçebiliyorum. Bu kesinlikle harika bir şey. Witcher serisini seviyorsanız ama kart oyunlarını sevmiyor/beceremiyorsanız bu oyunu gene de rahatlıkla oynayabilirsiniz. Bir kere dener, yapamazsanız geçersiniz dövüşü. Ve istediğiniz şeye, yani hikayeye odaklanırsınız.

2 saatten sonra yargılamak ne kadar doğru emin değilim. Ama oyun bence çok güzel olmuş. Hatta o kadar güzel olmuş ki, artık hikaye modu, dövüş oyunlarında olduğu gibi bir zorunluluk haline gelebilir. Mortal Kombat 9 öncesinde, hikaye modunun dövüş oyunları için zorunluluk olacağını, kim tahmin edebilirdi ki?

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları