Marvel Oyun Evreninde Görebileceğimiz Oyunlar + Yeni Avengers Oyunu + Spider-Man 2

Spider Man geldi ve geçti. Marvel Oyun Evreni ise kısmen doğrulandı. Peki nasıl oyunlar olabilir, Avengers oyunu nasıl olacak, Spider Man 2 nasıl olacak gibi sorulara cevap arayalım. Spider Man 2 yazının sonunda, oraya geldiğimizde zaten spoiler uyarısı yapacağım. O kısım dışında yazı tamamen spoilersız.

original avengers ile ilgili görsel sonucu

Ana Ekip

Öncelikle 2. Dünya Savaşında geçen bir Captain America oyunu görmemiz lazım. İlk film çıktığında yaptıkları Captain America: Super Soldier oyunu aslında istediğimizi veriyordu. Ama film oyunu olduğu için yeterince cilalanmamış bir oyun görmüştük. Hem dövüşü, hem Uncharted benzeri aksiyon sahneleri olursa harika olur diye düşünüyorum.

Bir diğer oyun tabii ki Iron Man. Öncelikle Open World olmasın. Uçan bir karakter olduğu için geniş bölümlere sahip olması Open World olmasından daha iyi bence. Yıkılabilir çevre de ekledin mi o iş biter. Thor için ise direk en son God of War tarzı bir oyun gayet yeterli olur diye düşünüyorum.

Hulk oyunu yapılmasına bence gerek yok. İlla yapılacaksa gene yıkılabilir çevreye sahip geniş bölümlü ama Open World olmayacak bir oyun gerekli. Black Widow ve Hawkeye ayrı ayrı yapılmak yerine tek bir gizlilik, bazen de aksiyonlu bir oyun yapılabilir.

avengers infinity war ile ilgili görsel sonucu

Filmlerden Karakterler

Filmlerdeki  diğer karakterlerle devam edelim. Ant Man ve Wasp oyunu yapmak açıkçası çok zor. Ona hiç girmesinler bence. Aklıma gelen hiçbir şey de yok oyun fikri olarak. Bir Guardians of the Galaxy oyunu zaten söylentilere göre yapılıyor. Star Lord, Gamora, Drax ve Rocket-Groot tarzı 4 karakterden oluşabilir. Her karakter ayrı ayrı kullanılabilirken dördü aynı anda da gidebilir. Daha geçen çıkan Avengers oyunu söylentileri gibi. Scarlet Witch veya Quicksilver’ın bir oyunu olmamalı. Ama bir X Men oyununda olabilirler.

Veya bir Doctor Strange oyununda. Doctor Strange oyunu kesinlikle Open World olmamalı ama Bayonetta tarzı hack and slash bir oyun görebiliriz. Farklı büyülerle garip evrenlerde yaratık öldürmek. Scarlet Witch ve Quicksilver da birkaç bölümde oynanabilir olur. Arada onlara geçeriz. Falcon ve Winter Soldier ikinci bir Captain America oyununa saklanabilir. War Machine de ikinci bir Iron Man oyununa. Kesinlikle ihtiyacımız olan oyun Black Panther.

Tomb Raider gibi gizlilik de barındıran ama daha çok yakın dövüş içeren, ormanlarda geçen bir Black Panther oyunu hiç fena olmaz. İsterlerse Wakanda’yı Open World olarak ekleyebilirler. Ama ana hikaye için ayrı bölümler tasarlamalılar. Arada da Wakanda halkına yardım edebiliriz buradaki yan görevlerle. Sonraki durağımız da tabii ki Captain Marvel. Gene Iron Man’de olduğu gibi Open World yapmamalarını tercih ederim. Hele Captain Marvel kadar güçlü bir karakterden bahsediyorsak. Geniş, yıkılabilir çevre öğelerine sahip bölümler olmalı. Tabii Iron Man ve Hulk’tan farklı olarak bol bol uzayda geçmeli ve düşmanlarımız da Skrull’lar olmalı diye düşünüyorum.

fantastic four comic ile ilgili görsel sonucu

Birkaç Ekstra

Gelelim birkaç Ekstraya. Bir X-Men ve Fantastic Four oyunu olmalı diye düşünüyorum. Kaçırmasınlar bu fırsatı. Ayrıca sadece Wolverine’in olduğu bir Hack n Slash oyun görsek harika olur. X-Men Origins Wolverine oyunu gibi. Bunların dışında aklıma ekstra olarak söyleyebileceğim bir karakter gelmediğinden hemen Avengers oyununa geçelim.

Yeni Avengers Oyunu

Normalde bu evrenin temellerini Spider-Man atar diye beklemiştim ama hiçbir şey olmadı. Bu yüzden gözler şimdi Avengers oyununda. Spider-Man evrene yumuşak bir giriş yaptı. Avengers ise evrenin temelini atmak zorunda. Tonla karakter olacağı söyleniyor zaten. Bir de Yeniden Toplanma olayı var. Hikayeyi nasıl bağlarlar bilmiyorum ama bildiğimiz kadarıyla Avengers dağılmış ve bu oyunda toplanacak. Sonunda belki küçük bir ara verirler ve böylece de karakterlerin tekli oyunlarına yol açılmış olur. Bilmiyorum ama Avengers oyunu için heyecanlıyım.

marvel's spider-man 2 game ile ilgili görsel sonucu

Spider-Man 2(Bu kısım Spider-Man ile ilgili Spoilerlar İçerir)

Gelelim Spoilerlı kısma. Spider-Man 2 tabii ki olacak. Ne zaman olacağından emin değiliz ama tahminimce 2021 yılında göreceğiz kendisini. 2020 sonu da olabilir, bilmiyorum. İlk oyunun After Credits’leri bizlere güzel şeyler sundu. Öncelikle tabii ki Miles Morales. İkinci oyun ona eğitim vermek ile ilgili olabilir. Sonlara doğru da belki Miles ile bir şeyler yapabilirler. Ama Spider-Man 3 olacağını da unutmamak lazım. O yüzden bence Peter Parker 2. oyunda değil, üçüncü oyunda ölmeli. Sonra da Miles odaklı bir üçleme görebiliriz. Neyse biz ikinciye geri dönelim. İkincide Miles’ı eğitebiliriz. Ama dediğim gibi Peter Parker’ı öldüreceklerini sanmıyorum. Düşman olarak da ikinci After Credits sahnesine bakarak Venom diye düşünebilirsiniz. Ama bence Venom gene 3. oyuna saklanacaktır.

Norman Osborn’u Green Goblin olarak görebiliriz. Hikayesini nasıl yaparlar bilmiyorum ama dediğim gibi Venom’u kullanmak için biraz erken gibi geliyor bana.

 

Evet, böylece yazının sonuna geldik. Benim Marvel Oyun Evreni içerisinde görmek istediğim, görmeyi beklediğim oyunlar bunlar. Sizin görmek istediğiniz oyunlar var mı? Hangi karakterin oyunu iyi olabilir? Yorumlara yazmak isterseniz buradayım, okurum. Şimdilik görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları