The Walking Dead: Final Season Episode 2 İncelemesi – Son Bölüm?

Telltale Games geçenlerde kapandı. Ve bu güzel bir şey olmadı. Kendim için konuşursam üzüldüm. Evet son oyunlarında kalite düşmüştü. Guardians of the Galaxy, Batman, Minecraft falan maalesef kötüydü. Ama en sonunda yenilenme yoluna girmişlerdi. Mesela Batman 2. Sezon 4. Bölümün sonunda yaptığınız bir seçim ile 5. Bölümün iki versiyonundan birini oynuyordunuz. Ve bu bölümler o kadar farklıydı ki 5. Bölüm için 2 farklı fragman yayınlanmıştı. Bunlar zaten güzel şeyler. Bu oyunun ilk bölümüyle de karakteri biz kontrol ediyorduk, motor da değişiyordu. Zaten Walking Dead’in bitişiyle artık önceki oyunlarının yeni sezonlarına ya da tamamen yeni projelere geçiş yapabilirlerdi. Bu sezonun kaderi belirsiz, diğer projeler de iptal edilmişken gelin bu bölümün nasıl olduğuna bakalım.

Hikaye hakkında çok bir şey söylemeyeceğim çünkü her Telltale bölümü gibi hikaye önceki bölümle direk bağlantılı. Fakat hikayenin kötü olduğunu söyleyebilirim. Çok güzel bir sürpriz var ama maalesef fragmanda göstermişlerdi. O sürprizin dışında ise hikayede önemli şeyler oluyor, ama bu önemli şeyler direk bu bölümde çözülüyor. Yani hikayeyi güzel yapabilecek bazı sorunlar direk bu bölümde çözülüyor. Bu da bu bölümde olan önemli noktaları önemsiz yapıyor.

 

Gelelim oynanışa. İlk bölüm çok yenilikciydi. Bu bölüm ise öyle değil. Benim oyunu bitirmem 2 saat 10 dakika sürdü. Aslında güzel bir uzunluk. Ama, bu sürede yaptığımız şeyler o kadar güzel değil. İlk bölümde gelen zombilerle karakteri hareket ederek kapışma sahnesi burada 1 tane var. Ve hiçbir özelliği yok. Gidip öldürüyorsunuz. Başka bir şey yok. Sıkıcı ve ilk bölümün üzerine bir şey koymamış. Karakteri hareket ettirerek etrafı gezmek ise 2 kısımda var. Bunlardan biri zaten ilk bölümde olan bir haritanın aynısı. Kaldı 1. İlk bölümde bu sayı 4 falandı. Ayrıca toplanabilir eşyaların sayısı da düşmüş. İlkinde 4 haritada 6 toplanabilir varken burada 1 haritada 3 tane var. 3 toplanabilir eşya sorun değil. Burada sorun hepsinin sadece 1 haritada bulunması.

Peki bu sahneler dışında neler var? Konuşma, hiçbir şeye etki etmeyen diyalog seçimleri ve hızlı tuşa basma. İlk bölümün yenilikçi yapısı bu bölümde yok. Hikayede de sorunlar var. Kısaca her şeyiyle ilk bölümden kötü. Bakalım devam bölümleri çıkacak mı? Yoksa bu, Walking Dead’in sonu mu?

Puan: 5.5/10

 

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları