Battlefield V Almamak İçin 5 BÜYÜK Sebep

Battlefield V çıktığından beri çok konuşulan bir oyun. Peki iyi konuşulan bir oyun mu? Maalesef hayır. Geçenlerde yapılan Açık Beta’dan sonra da tonla olay oldu. Ben de şimdi bu olayları özetleyip, Battlefield V’i neden almamanız gerektiğiyle ilgili konuşacağım. Hemen başlayalım.

battlefield v ile ilgili görsel sonucu

1-)Social Justice Warriors Olayları: Social Justice Warriors dediğimiz oluşum ilk bakışta iyi niyetlere sahip gibi geliyor. Medya ürünlerinde çeşitlilik olması gerektiğini, kadın ve siyahilerin de ön rollerde yer alması gerektiğini savunuyorlar. Çok normal bir şey, buna ben de katılıyorum. Ama ardından sonuçları biraz kötü oluyor. Bu SJW olayı yüzünden yılların Iceman’i(X-Men’den) Gay yapıldı. Yılların Iron Man’i ise çizgi romanlarda liseli ergen bir siyahi kız yapıldı. İşte bunu istemiyoruz. Battlefield V’e baktığımızda aynısını görüyoruz. Kapaklarda sürekli kadınlar olmasını geçtim. Betada, İngilizler’deki sniper karakteri asyalı, protez kollu bir kadındı. Ve yapımcılar bu oyuna ”Tarihe Bağlı” diyorlar. Gerçekten çok bağlıymış. Baya inandık biz de.

battlefield v ile ilgili görsel sonucu

2-)EA: Evet kendileri artık bir oyunu almamak için sebep haline geldi. Battlefront 2 çıkana kadar herkes güzel olacak, güzel olacak derken çıkmasıyla Pay to Win, yani para ver kazan mantığında olduğu ortaya çıktı. EA her ne kadar alınabilecek her şey kozmetik dese de, bence planladıkları bir şey var. Hem DLC’ler bedava, hem de alınabilecek tek şey kozmetik ürünler, EA hislerim çınlıyor. Bu işin altında bence bir şey var, o yüzden oyunun çıkışına kadar beklemek çok daha iyi.

battlefield v ile ilgili görsel sonucu

3-)Yapımcıların Oyunculara Davranışları: Yapımcılar, oyunculara maalesef çok kötü davrandı. Bu kadınlarla olan olaylarda oyuncuların ”Savaşta Kadınlar Mı Vardı, Çıkarın!” demesine karşılık yapımcıların cevabı oldukça saldırgandı. Oyunculara kadınların savaşta olduğunu söyleyip ”Cahil” demişlerdi. Bununla da kalmayıp ”Biraz Bilgi Edinin de Öyle Konuşun” tarzı gerçekten saldırgan cevaplar vermişlerdi. Sizinle böyle konuşan, size ”Cahil” diyen yapımcıların oyununu alıp oynamak ister misiniz? Sizi bilmiyorum ama ben oynamak istemem açıkçası.

Ä°lgili resim

4-)Çıkacak Daha Güzel Oyunlar Var: Bu Sonbahar kalabalık. Konsol kullanıcıları için zaten çok kalabalık. PS4’te Spider-Man varken hem PS4, hem Xbox One için Red Dead Redemption 2 gibi bir oyun geliyor. BF V’e 270 TL vermek pek mantıklı değil. PC’de durum daha da vahim. Origin’den almak isterseniz şu anda 443 TL vermeniz gerekiyor. Başka sitelerden minimum 300’e falan bulunuyor. Gerçekten çok pahalı bir fiyatı var. Başka oyunlara bakmak isteyebilirsiniz.

red dead redemption 2 ile ilgili görsel sonucu

5-)Oyun Eksik Çıkacak: En can alıcı madde de bu. Oyunun çıkışında ne araç kişiselleştirmesi, ne 4 kişilik Co-op modu olan Combined Arms, ne de Battle Royale modu olan Firestorm bulunacak. Bu 3 mod da oyun çıktıktan sonra oyuna bedava olarak eklenecek. Yani aldığınız ürün tam bile olmayacak. Ayrıca Star Wars Battlefront 2, çıkışında satmayınca çıkışından tam 2 ay sonra 270 TL’den 104 TL’ye düşmüştü. BF V de 120, hatta Battlefront 2 gibi 104 TL’ye düşebilir. Öyle olursa da zaten kaçmaz. Açıkçası öyle bir durum olursa almayı düşünüyorum. Çıkışından 2 ay sonra %50’den fazla bir indirim, ilginç.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları