Spider-Man PS4 Özel: Oyunun Öncesini Anlatan Kitap Hostile Takeover

Maalesef ülkemizde sadece Google Play Store’da İngilizce e-kitap olarak satılan, yarın çıkacak oyunun öncesini anlatan Hostile Takeover.

hostile takeover ile ilgili görsel sonucu

Öncelikle bu bir çizgi roman değil. Baya baya resimsiz bir kitap. Ve kitap bunu hiç söylemese de aslında bize Spider-Man’in kostümünün neden farklı olduğunu anlatıyor. Direk şu sebepten demiyor ama kitabı bitirdikten sonra biraz düşünürseniz bulacağınıza eminim. Kitabı bitirdikten sonra bulması basit çünkü. Bu kitap ile yeni oyunun evrenine küçük bir giriş yaptım ve açık söyleyeyim, evren olarak hoşuma gitti. J Jonah Jameson artık Daily Bugle’da değil mesela. Kendi programı var. Daily Bugle’ın başında ise Robbie Robertson var. Daily Bugle için çalışan kişi Mary Jane. Peter, başka bir yerde, bir labaratuvarda çalışıyor. Ki çalıştığı yerdeki patronunun kimliği gerçekten çok ilginç. Gene söylemiyor, ama bilgiler verip, en son size 2 kişi olabilir dedirtiyor, ve birini de söylediği tek bir kelimeyle eritiyor. Spider-Man karakterlerini biliyorsanız bulması kolay.

Aynı zamanda kitapta May Hala’dan da biraz bahsediliyor. Kendisi F.E.A.S.T. adlı bir yerde çalışıyor. Ve evsizlere yardım ediyor. Kitaptaki kötü karakterlerimiz biraz üzdü ama. Blood Spider, Echo ve Kingpin ana kötüler diyebiliriz. Blood Spider fena işlenmemiş ve en sonunda çok güzel bağlanmış. Echo da iyi. Kingpin ile işimiz ise zaten oyunda devam edecek. Bu arada bu kitabın sonu, oyununun başı. Oyunun Kingpin’in hapse gitmesiyle başlayacağını da biliyoruz. Bu kitapta şehre nasıl geldiğini anlayıp, planını daha detaylı anlıyoruz. Burada hayal kırıklığına uğradığım nokta Blood Spider ve Echo’nun kitabın sonunda gönderilmiş olması. Büyük ihtimalle kendilerini en azından bu oyunda görmeyeceğiz. Üzüldüm.

hostile takeover ile ilgili görsel sonucu

Alması veya almaması gereken şeyleri söylemeyeceğim çünkü bu zaten o yapımcıların yaptığı bir şey. Bunda olan hikaye anlatımı, oyunda da olacaktır. Karakterler direk aynı zaten. Bu arada merak edenler varsa Harry ve Norman Osborn’u da görüyoruz. Harry maalesef bir işi yüzünden şehirden ayrılıyor, oyunda görebilecek miyiz emin değilim. Sanmıyorum. Belki en sonlarda. Norman Osborn ise, güzel olmuş. Spoiler vermek istemiyorum çünkü en Spoiler’ı olan karakter o zaten. Ama şunu söyleyebilirim, çizgi romanlara sadık kalmışlar, ve oyunda da onunla belli ki işlerimiz olacak. Önemli işlerimiz.

Ve yarın, sonunda Spider-Man İlk Bakış ile karşınızda olacağım. Aşırı heyecanlıyım. İlk Bakış akşama doğru gelebilir. Çünkü oyunu tüm gün başından kalkmadan oynamayı planlıyorum. Bakalım neler olacak?

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları