Spider-Man PS4 Özel: MCU Spider-Man’i Tom Holland’ın Filmleri(Civil War, Homecoming ve Infinity War)

Sinemadaki son Spider-Man’imiz Tom Holland’ın filmlerine bakıyoruz şimdi de. Civil War ve Infinity War’u hızlı geçeceğim. Asıl konuşmak istediğim konu Homecoming.

civil war spiderman ile ilgili görsel sonucu

Civil War ve Infinity War

Spider-Man, bu iki filmde de harika. Esprileri yerinde, genç olmasını çok güzel kullanmışlar. Bayıldım bu iki filmde kendisine. Ama bence Tom Holland, yeteri kadar iyi bir Spider-Man değil. Kostümü falan çok güzel ama kostümün içinde zaten çocuksu sesi çok daha çocuksu çıkıyor. Ayrıca Iron Spider kostümü güzel ama normal kostümdeki yapay zeka Karen hiç olmamış. Homecoming’de daha fazla konuşacağız zaten.

Espriler Yerinde(+): Espriler dediğim gibi çok güzel. Popüler kültür göndermeleri de var, direk normal espri de var. Bu filmlerden alınabilecek en güzel şey espriler.

homecoming ile ilgili görsel sonucu

Homecoming

Gelelim Spider-Man Homecoming filmine. Ben bu filmi sevmiyorum, öncelikle onu belirteyim. Sevmiyorum, çünkü Spider-Man ruhunu yansıtmıyor. Lise kısımları harika. Tom Holland şu ana kadar gördüğüm en iyi Peter Parker. Ama, kostümün içinde yaptıkları etkileyici değil. Aksiyon sahneleri maalesef kötü. Filmin yarısı da aksiyon zaten, filmin yarısı kötü demek oluyor. Espriler nerede? İnsanlar gülmekten çatladıklarını söylüyor ama ben filmde 2 espriye falan güldüm. Biri en sondaydı zaten, filmin son karesinde, diğerini de İngilizce izleyen herkes biliyordur zaten.

Filmde Peter’ın sürekli Tony’i etkilemeye çalışması da bence karaktere büyük bir hakaret. Iron Man filmi çıkmadan önce B, hatta belki C sınıf bir karakterdi. Spider-Man varken sen kimsin Tony Stark, kimsin?

Peter Parker(+): Yeni oyunda Spider-Man’in Peter Parker kimliğinin çok önemli olduğunu biliyoruz. Aynı dönemde geçmeseler de Peter Parker bu filmde çok yaşına göre şeyler yapıyor. Sadece bu Peter Parker’ın arkadaşları kötü. Evet Michelle iyi. Ama Ned, Flash ve Liz bence olmamış.

Düzgün Aksiyon(-): Filmin aksiyonlarını dediğim gibi beğenmedim. Potansiyel var, ama kullanılamamış. Vulture ile kafa kafaya düzgün bir aksiyon yok. Aksiyon sahnelerinin hepsinde bir şeyi, ya da birilerini kurtarmaya çalışıyor. En sonunda olacak gibiydi, ama o da hemen kesildi. Eskilerinde öyle miydi? En azından bir kere de olsa düzgün bir kafa kafaya aksiyon olurdu, filmin sonu dışındaki her seferinde kötü adam ya kaçardı, ya da birilerini fırlatırdı, tren falan bozardı. Bunda hiç öyle bir şey yok. Sürekli Spider-Man birilerini kurtarıyor. Tam savaşacak o zaman da savaş bir sebepten dolayı bitiyor.

 

Yarın oyunun öncesini anlatan kitap Hostile Takeover’a bakacağız.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları