Spider-Man PS4 Özel: The Amazing Spider-Man Oyunları

Dün filmlerini konuştuk, şimdi sıra oyunlarında.

the amazing spider-man game ile ilgili görsel sonucu

The Amazing Spider-Man

2 tane Open World olmayan oyundan sonra gelen The Amazing Spider-Man bence kötü bir oyun değildi. Open World’de dolaşmak güzeldi, çizgi roman toplamak güzeldi, farklı kostümleri açmak güzeldi, hikayesi güzeldi, dövüşü fena değildi. Eksikleri, kötü yanları vardı ama genel olarak beğenmiştim ben.

Heyecanlı Sallanmalar(+): Demek istediğim ağda sallanmalar. Bu oyunda kamera, şehirde ağınızla dolaşırken Spidey’e çok yakın. Başta kötü gelebilir ama sonradan yüksek bir yerden aşağıya düşerken heyecanlandığınızı fark ettiğinizde hoşunuza gidiyor. Bunu nasıl yapabilirler yeni oyunda bilmiyorum. Çünkü kamera o kadar yakın değil. Ama bir şekilde olsa güzel olurdu.

Sıkıcı ve Tekrar Eden Yan Görevler(-): Bu oyunun en büyük eksiği yan görevler. Yan görevler şöyle işliyor. Bir ana görev yapıyorsunuz, ilk yan görevler haritada beliriyor. Onları yapıp ana görevi yapıyorsunuz, 1 tane yeni yan görev çeşidi çıkıyor. Geri kalan hepsi aynı yan görevlerin tekrarı oluyor. Araba takibi, insanları hastaneye götürme, düşman bölgeleri vs. Yeni oyunda daha düzgün yan görevler olması dileğiyle.

the amazing spider-man game ile ilgili görsel sonucu

The Amazing Spider-Man 2

Sağ tetik ile sağ kol, sol tetik ile sol kolu kontrol ettiğimiz bu Spider-Man oyununun yeniden tasarlanmış ağ atma mekanikleri aslında fikir olarak güzel. Ama işleyişte kötü. Hiçbir zaman yukarılara çıkamadım ben bu oyunda. Ama tabii hızlanma konusunda en iyi oyun bu. Zaten ilk oyunda becermişlerdi. Ama bu sefer kamera yakın olmamasına rağmen hızı ve heyecanı gene vermişler. Ama oyun kötü. Gerçekten en kötü Spider-Man oyunlarından biri. Ağ atması güzel fikir, ama o da sadece fikir.

Sıkıcı, Kötü Senaryo(-): Bu oyunun senaryosu kötü. Gerçekten kötü ve aşırı sıkıcı. Görevler sıkıcı, senaryo tam olarak devam etmiyor bile. Saçma sapan şeyler oluyor, gereksiz yerlere gidiliyor konuda. Gerçekten çok kötü bir konusu var. Yeni oyunda düzgün bir konu istiyoruz.

Daha da Kötü Yan Görevler(-): Bu oyunun yan görev sistemi korkunç. Yan görevler tamamen zamanlı şeylerden oluşuyor. Yok yangın çıkıyor, yok araba takibi. 3,4 çeşit yan görev sürekli çıkıyor. Ve zamanlılar. Zamanında yapmazsanız sizden puan alıyor, ve halk sizi tehdit olarak görüyor. Sürekli bunları yapmak da aşırı sıkıcı oluyor çünkü hep aynılar. Zamanlı olmayan görevler ise daha beter. Fotoğraf çekme ve yarış. Korkunç ya, korkunç!

 

Yarın Tom Holland, yani en son Spider-Man’in filmlerine bakacağız. Görüşmek üzere.

 

 

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları