Spider-Man PS4 Özel: Amazing Spider-Man Filmleri

Dopdolu haftamıza iki film ile başlıyoruz. The Amazing Spider-Man ve The Amazing Spider-Man 2.

the amazing spider-man movie ile ilgili görsel sonucu

The Amazing Spider-Man

Spider-Man 3 çoğu kişi tarafından beğenilmemişti. Ben ise ortalamanın üstünde bir film olduğuna inanıyordum. Evet ilk ikisi kadar iyi değildi. Evet, çok kötü bir senaryoya sahipti. Ama gene de eğlenmiştim. Spider-Man’i çok sevdiğimden olabilir. Amazing’e de çok heyecanla bakamıyordum çünkü Tobey Maguire’ı göndermek çok hoşuma gitmemişti. Filmi tabii ki sinemada izlemiştim ve, iyiydi. Gene Ben Amca’nın ölümü vardı, gene bir düşman vardı, gene basit bir kostüm, ardından normal kostüm vardı, gene bir sevgili vardı, gene May Hala vardı ama teknolojinin gelişmesiyle gelen aksiyon sahneleri, yanında Peter’ın anne ve babasından söz edilmesiyle hoşuma gitmişti.

Gizemli Hikaye(+): Ana hikaye gizemli olmasa da o zamanlar Peter’ın anne ve babasının kim olduklarını bilmediğimden oraya odaklanan hikaye hoşuma gitmişti. Hatta keşke daha fazla olsaydı diye düşünmüştüm. Bilmiyordum ki devam filminde istediğim olacaktı.

Tekrar Origin Göstermeyin(-): Ben Amca’nın öldüğünü tekrar görmemize gerek yok. Lütfen Peter’ın Origin’ini anlatmayın. Herkes biliyor. Radyoaktif bir örümcek tarafından ısırıldı, Bad Boy olmak istedi, kendisine yardım etmeyen birine o da yardım etmedi ve sonra baba figürü öldü. Şu anda bile sıkıldınız ve hatta belki de yazıyı kapattınız. O yüzden bahsetmeyin bunlardan sevgili Insomniac!

the amazing spider-man 2 ile ilgili görsel sonucu

The Amazing Spider-Man 2

Serinin ikinci filmi 3’te yapılan hataların aynısını yapıyordu. 3 tane kötü var falan filan. Yanlış. Yani yanlış düşünüyorsunuz eğer böyle düşünüyorsanız. Bence aynı hataları yapmıyordu. Rhino’yu zaten sallayın. Onu filmin başında ve sonunda, gelecek filmlerde bahsetmeyelim diye koymuşlardı. Aslında 2 kötü karakter var. Ama gene de bu, filmi biraz zorlamış. Çünkü 2 kötü karakterin yanında Peter’ın ailesinin olayları da var. Gwen Stacy ile arasındaki olaylar da var. Sonuç, bozuk bir film. Gwen Stacy olayları ve Peter’ın ailesi kısımları bence güzelce halledilmiş. Ama kötü adamlar çok boş kalmış. Electro, korkunç. Adamın normal kimliği Max Dillon, iğrenç işlenmiş. Herkes onla bebekmiş gibi dalga geçiyor, adam kendi kendine konuşuyor, Spider-Man’e evlilik teklifi falan da etme planları var galiba.

Electro aşırı çocuksu bir hikayeye sahipken Harry’de tam tersine aşırı karanlığa gitmişler. Babası ölmüş, ailesinde kendilerini kertenkeleye dönüştüren bir hastalık var, Spider-Man’den kanını vermedi diye nefret ediyor. Felicia Hardy orada ne yapıyor? Electro’ya nasıl bir anda güvenebiliyor. Peter ile olan ilişkisi doğru düzgün değil. Osborn ailesine bayılsam da, Harry en sevdiğim yan karakter olsa da Harry’nin Harry olduğu kısımlardan nefret ettim. Tek beğendiğim şey Peter ile sondaki dövüşü oldu. Hem dövüş güzeldi, hem dövüşte kullanılan müziğe bayıldım, hem de çok büyük bir sonucu oldu.

Güzel Aksiyonlar(+): Aksiyon sahnelerini seviyorum. En sevdiğim dediğim gibi Harry ile yapılan. Ama Electro ile yapılanlar da fena değil. Bu filmin aksiyonlarına umarım biraz bakmışlardır.

Aşırı Çocuksu(-): İlk film önceki üçleme gibi belli bir olgunluğa sahipken bu film nedense My Little Pony havasında. Her şey çok güzel, iyi adam Spider-Man’i seviyor, sonra kötüye dönüşüp Spider-Man’den nefret ediyor. Herkes onu dışlıyor çünkü çok zeki falan, ne bu böyle?

 

Yarın Amazing Spider-Man oyunları ile devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları