Spider-Man PS4 Özel: Shattered Dimensions ve Edge of Time

2 adet oyunla devam ediyoruz, ve artık günümüze çok yaklaştığımızı da belirtmek isterim. Yıl 2010 ve 2011’e bakıyoruz.

spider-man shattered dimensions ile ilgili görsel sonucu

Spider-Man Shattered Dimensions

4 farklı karakter. Hepsi birbirinden farklı görsel tarzlara, animasyonlara ve eğlenceye sahip. Shattered Dimensions güzel bir oyun. Ama eğer siz de benim gibi Open World olmayan Spider-Man oyunu olmamalı diyorsanız anlayabiliyorum, bu oyunu beğenmiyor olabilirsiniz. Ama gene de güzel gizlilik mekanikleri, tonla kötü karakteri ve fena olmayan dövüşüyle oynatmıştı kendini.

Farklı Karakterlerin Değişiklikleri(+): Bu oyun 4 farklı karaktere sahip ve ilginç bir şekilde hepsi gerçekten birbirinden farklı. Bu kadar farklı olmaları da elbette çok güzel bir şey. Yeni oyunda da şu an Spidey’nin yanında Peter ve MJ ile oynayabileceğimizi de biliyoruz. İnsan karakterler Spidey’den daha farklı olacaklar evet ama Peter ve MJ arasında da umarım bariz farklar olur ki farklı karakterler olduklarını gerçekten hissedelim.

Open World Yok(-): Evet yeni oyunda olacak ama burada biraz da gene kameradan bahsedeceğim. Bu oyun Open World olmasa da bazı yerlerde Open World gibi büyük, ağ atarak dolaşabileceğiniz yerler görüyorsunuz. Ve özellikle burada ağ atarak giderseniz mideniz bulanıyor çünkü kamera çok kötü. Gene dün konuştuğumuz konuya geldik ama ne yapayım, oyunlar bu konuda hep yanlış yapmış. Düzgün bir kamera olmalı. Yoksa korkunç bir mide bulantısına dönüşüyor.

spider-man edge of time ile ilgili görsel sonucu

Spider-Man Edge of Time

Bu oyunun en büyük kötülüğü ne rezil dövüşü, ne de sıkıcı ortamları. Bu oyunun en büyük kötülüğü Shattered Dimensions’ın aynı olması. Animasyonlar neredeyse tamamen aynı. Ama hem önceki oyundaki 4 karakter yerini 2’ye bırakmış, hem de o 2 karakterin neredeyse hiçbir şeyi değiştirilmemiş.

Çizgi Roman Hikayesi(+): Hayır oyunun hikayesi çizgi romandan uyarlanma değil, ama oyunun hikayesi bir çizgi romanda olabilecek uçuklukta. Zaman yolculukları, çizgi roman esprileri vs. Çok güzel bir hava katılmış ve Ultimate’da sunum ile verilmeye çalışılan çizgi roman havası, bu oyunda direk hikayenin temeline oturtulmuş.

Önceki Oyunlara Çok Da Bakmayın(-): Demek istediğim önceki oyunların mekanlarını kopyalayıp yeni oyuna yapıştırmayın. Oynayanlar anladı ne demek istediğimi ama anlamayan varsa anlamayın zaten. Bir insanın bir insana yapacağı şeyler değil bunlar. Bildiğiniz Shattered Dimensions’daki şeyleri direk kopyalayıp bu oyuna yapıştırmışlar. Çok korkunç!

 

Yarın The Amazing Spider-Man film serisi ile devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları