Spider-Man PS4 Özel: Hakkı Yenen Web of Shadows

Spider-Man seviyor musunuz? O zaman bunu da seversiniz. Ama bakıyorum, sevmemişler. Metacritic’teki 58 ortalama da ne?

spider-man web of shadows ile ilgili görsel sonucu

Web of Shadows, temeline Venom’u alan bir hikayeye sahip. Bir Symbiote salgını başlıyor, insanlar bu salgınla birlikte yaratıklara dönüşüyorlar. Temel olay aslında bu. Ama oyun tabii ki normal başlıyor. Salgın olmadan önceki bir zamanda yani. Salgının yaygınlaşmasıyla yavaş yavaş etrafın Symbiote ile kaplandığını görmekte çok ilgi çekici bir konsept bence.

Oyunun dövüş kısımları da fena değil. Bir Arkham dövüşü beklemeyin ama gene de eğlenceli dövüşlere gireceksiniz. Ağ atma mekanikleri falan da hoş. Bir de tabii sizde de Symbiote var ve tek tuşla normal kostüm/symbiote kostüm geçişi yapabilirsiniz. Normal kostüm daha hızlı hareket sağlarken Symbiote kostüm ise dövüşlerde daha fazla komboya ve daha güçlü vuruşlara sahip. Güzel bir Yetenek Ağacı da eklendiğinde tadından yenmiyor.

spider-man web of shadows wolverine ile ilgili görsel sonucu

Bunun yanında Luke Cage, Wolverine, Black Widow ve Moon Knight gibi Marvel evreninden karakterlere de ev sahipliği yapan oyun Ultimate Spider-Man ve Spider-Man 2 sonrasında bence en iyi Spider-Man oyunu.

Şehrin Hikayeye Göre Değişimi(+): Bunu yeni oyunda nasıl kullanabilirler bilmiyorum. Ama belki bazı binalar yıkılabilir, insanlar Spidey’i gördüklerinde korkabilir(hikayeye bağlı tabii ki belki hiç öyle bir şey olmaz) vs. Ama bu oyundaki gibi hikayeye göre şehirde gözle görülebilecek değişiklikler olması olayı harika. Tabii oyunun başında sokaklarda çeteler varken sonrasında Symbiote’la kaplanmış yaratıklar çıkması da ilginç bir deneyim oluyor.

Kamera(-): Oyunun en sorunlu yanı kamera herhalde. Özellikle dar alanlarda, veya dövüşürken kameranın çok saçma hareketlerine tanık olabilirsiniz. Yeni oyunun bu oyundan almaması gereken en büyük şey kesinlikle kamera. Ama yeni oyunun videolarına baktığımızda kamera konusunda bu oyunu örnek almadıkları bariz belli. Gene de belirtmek istedim.

 

Yarın 2 tane oyunla devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları