Spider-Man PS4 Özel: Spider-Man 3(Hem Film Hem Oyun)

Spider-Man 3. Hem film olarak, hem de oyun olarak sorunları var. Biz de şimdi bu sorunlardan bahsedeceğiz.

spider-man 3 ile ilgili görsel sonucu

Spider-Man 3(Film)

İlk iki inanılmazdı, ama 3. film maalesef kötüydü. Kötü olmasının en büyük sebebi ise tabii ki Emo Spider-Man. Ama onun haricinde çok kötü bir Venom portresi, ve filmin aşırı kalabalık olması da var. Film gerçekten çok kalabalık. Ama bilmiyorsanız bu yönetmen olan Sam Raimi’nin suçu değil. Kendisinin ilk planı sadece Harry ve Sandman’den bahsetmekti. Ki açıkçası mantıklı. Harry’nin bulunduğu sahnelerin toplamına baktığımızda giriş, gelişme ve sonucu görebiliyoruz. Giriş kafasını vurup her şeyi unutması, gelişme tekrar hatırlaması ve Peter ile olan kavgası, sonuç ise, Venom savaşında olan şeyler. Spoiler vermek istemedim. Ama aynı şeyi Sandman ile pek göremiyoruz.

Giriş ve sonuç var ama gelişme yok. Çünkü gelişmenin olması gereken yerde Venom ve Symbiote olayları var. O hikaye giriş, gelişme ve sonuca sahip olsa da zorlama hissettiriyor. Aksiyon sahnelerine ise diyecek bir şey yok. Spider-Man 2’nin tren sahnesi yok, ama özellikle başlardaki Harry vs. Peter kısmını çok seviyorum ben.

Çok Kalabalık(-): Direk kötü ile başladım çünkü bu filmden alınması gereken iyi bir şey olmadığını düşünüyorum. Evet aksiyon sahneleri dedim ama 2’de daha iyisi var. Ona baksınlar. Kalabalık derken hikaye olarak söylüyorum. Harry, Sandman, Symbiote ve Venom haricinde Peter’ın 4 tane sevgilisi var. Mary Jane, Gwen Stacy, Ursula ve Betty Brant. Araya Eddie Brock ve J. Jonah Jameson da ekleyin. Bir de biraz May Hala. Doğal olarak film bu kalabalığı kaldıramıyor.

Emo Spider-Man(-): Konuşmak yerine göstermek istiyorum. Symbiote’un yapması gereken şey Peter’ın kötü ve vahşi yönlerini ortaya çıkarmak.(Mary Jane’e yaptığı sahnede yapıyor aslında. Ama sadece orada.) Dans hareketlerini ve sapıklığını ortaya çıkarmak değil.

Spider-Man 3(Oyun)

Spider-Man 3 oyunu, hem 2’den hem de Ultimate’tan büyük bir düşüştü. Dövüşünün kötü olmasının dışında yan hikayeleri de kötüydü. Daha doğrusu ana görevlerdeki yan hikayeler. İkinci oyunda da hem film, hem de ekstra hikayeler vardı ana görevlerde ama 2’dekiler iyiyken 3’tekiler zorlama geldi. Ama bunun yanında oldukça heyecanlı hızlı tuşa basma sahneleri vardı. Ve sizi bilmiyorum ama ben tuşa basma sahnelerine bayılıyorum.

Heyecanlı Hızlı Tuşa Basma Sahneleri(+): Dediğim gibi seviyorum. PS4 oyununun ilk oynanış videosunda da heyecanlı bir hızlı tuşa basma sahnesi vardı zaten. Umarım fazla olur ama abartmazlar. Ayrıca böyle sahnelerde oyunda yapamayacağımız şeyleri yapmaları güzel. Yoksa biriyle dövüşürken veya bir şeyden kaçarken hızlı tuşa basma sahneleri olursa sıkıcı olur.

Kötü Görevler(-): Yeni Spider-Man bir film oyunu değil. Ama gene de ana görevlerde, ana hikayeyle bağlantısı olmayan şeyler yapabiliriz. Umarım bunlar direk yan görev olur, ya da ana görev de olsalar iyi olurlar.

spider-man 3 game ile ilgili görsel sonucu

Yarın bir başka oyun ile devam edeceğiz.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları