Spider-Man PS4 Özel: Ultimate Spider-Man

Çizgi romanlarını okumamış olsam da Ultimate Spider-Man oyunu bence şu ana kadar yapılmış en iyi Spider-Man oyunu. Nedenlerini sıralayıp bu oyundan alınması ve alınmaması gereken şeylere hep beraber bakacağız.

ultimate spider-man game ile ilgili görsel sonucu

Öncelikle oyunun hikayesi çok güzel. Bol bol karakter içeriyor. Başka Marvel karakterlerini de içeriyor. Ve hatta oyunda Venom ile de oynayıp insanları yiyebiliyorsunuz. Şaka değil bunu gerçekten yapabiliyorsunuz. Bu noktasıyla oyun, önceki oyunlardan baya bir ayrılıyor zaten. Şimdi düşününce Insomniac Games bunun bir benzerini yaptı aslında. Bir Spider-Man oyununda Mary Jane ile oynamak kimin aklına gelirdi ki?

Venom ile oynamanın dışında oyun oynanış olarak Spider-Man 2’den çok farklı değildi aslında. Bana nedense ondan daha eğlenceli gelmişti. Çizgi roman panelleri ile oluşturulmuş ara sahneler ve çizgi romanımsı bir görsellik bunun en büyük sebebi olabilir. Fakat oyunun iki kötü yanı var. İkisi de aslında önceki Spider-Man oyunlarında olan şeyler. İlki Spider-Man(2000)’de de olan uzunluk sorunu. Oyun çok kısa. 2-3 saatte bitirilebilir. Diğeri ise Spider-Man 2’de olan ana senaryo görevlerini açmak için yan görev yapma olayı. İstemiyoruz bu tarz bir mantık, istemiyoruz!

Farklı Karakterlerle Oynama(+): Zaten bunu aldıklarını belirttim. Yeni oyunda Mary Jane ile oynayacağız. Ama belki oraya başka bir karakter daha ekleyebiliriz. Olmaz mı? Eklemesek bile umarım Mary Jane kısımları güzel olur. Fazla veya az demiyorum, umarım güzel ve eğlenceli olurlar.

Uzunluk(-): Bunu da söyledim. Bu oyuna baktıkları belli o yüzden tekrar ediyorum. Lütfen güzel bir uzunluğu olsun. 20 saat diyorlar, ve inanıyorum. Ama o sadece hikaye için. O yüzden umarım yan görevler de güzel, ve çoktur.

 

Yarın hem bir oyun, hem de bir film ile devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları