Destiny 2 Günlükleri: 35 GB’lık Yeni Güncelleme, 2. Yıl Yol Haritası ve Yeni Video

Destiny 2 Forsaken’a 6 gün kaldı ve eğer oynadığınız platformda oyunu açmaya çalıştıysanız 35 GB’lık bir güncelleme ile karşılaşmışsınızdır. Bu güncelleme neyin nesi? Neler getiriyor? Bungie’den gelen yeni videodaki detaylar neler? Ve en son paylaşılan 2. yıl haritasından neler öğrendik gibi tonlarca sorunun cevabını vereceğim bu yazıya hoş geldiniz.

Ä°lgili resim

Yeni Güncelleme ve Getirdikleri

Öncelikle güncellemeden bahsedelim. Güncelleme ile birlikte alsanız da almasanız da Forsaken’ı indirdiniz. Bol bol değişiklik oldu ama ben burada en büyüklerinden bahsedeceğim. Başlayalım.

-Oyundaki Harita Değişti: Gezegen seçtiğimiz harita artık değişti. Forsaken ile gelecek yeni yerler için harita değiştirildi. Yeni harita benim hoşuma gitti ve hızlıca alıştım. Bence güzel gözüküyor.

-Milestone’lar Değişti: Artık Power seviyenizi arttıran Milestone’lar değişti. Bu Milestone’ları menünün sol tarafında değil, direk bağlı olduğu şeyin yanında görüyorsunuz. Mesela Crucible’da 3 maç bitir diyor. Crucible’ı açıp Quickplay’in üzerine geldiğinizde görüyorsunuz bunu. Böyle bir değişiklik yapılmış, hoş da olmuş.

-Vault İçin 200 Yeni Kapasite Eklendi, Toplam 500 Oldu

-Silah Tipleri Değişti: Artık Primary, Special ve Heavy sınıfları var. En büyük özelliği Shotgun ve Sniper’ların artık Special’da olması. İnsanlar uzun süredir kullanamadıkları bu iki silah tipini özellikle Crucible’da bol bol kullanıyorlar. Ben Sniper zaten kullanamıyorum, Shotgun ile ise birkaç havalı hareketim oldu. Özellikle Shotgun’ları kullanmak çok rahatlatıyor bu arada, bence Destiny 2 şu haliyle Dünya üzerindeki en iyi ateş etme mekaniğine sahip oyunlardan biri oldu. Zaten çok iyiydi, ama artık en iyiler kısmına geçiş yaptığını düşünüyorum.

-Crucible’da Değişiklikler Var: Artık daha hızlı ölüyor ve öldürüyorsunuz. Bu da benim oynadığım kadarıyla daha çok sıcak çatışma imkanı veriyor. Ve biraz da kaos yaratıyor açıkçası. Ben daha o kaosu çok kullanamıyorum, sürekli öldürüyorlar ama son maçımda fena bir iş çıkarmamıştım. Gittikçe alışacaksınız diye düşünüyorum.

 

Yeni Video 

Destiny 2, 2. yılına giriyor ve bununla ilgili hem bir video, hem de bir harita yayınlandı. Önce videodan elde ettiklerimize bakalım.

-Her Gün, Her Hafta, Her Ay Yapacak Yeni Bir Şey: Bu çok iddialı bir söz aslında ama Bungie’nin amacı bizlere her gün, her hafta ve her ay yapacak yeni bir şey vermek. Her gün ile kastettikleri şey yeni ekledikleri günlük zorlu hikaye görevleri(3 görev seçip onların zorluğunu artttırıyorlar, her gün değişiyor) ve Bounty dediğimiz küçük Challenge’lar. Her hafta ile kastettikleri şey Iron Banner veya Faction Rally gibi ilginç aktiviteler. Her ay ile kastettikleri şey ise Cadılar Bayramı, Yılbaşı gibi özel etkinlikler ve elbette ki DLC.

-Forsaken’ın Çıkışı ve 4. Sezon: Season of the Outlaw: Dün çıkan güncellemeden sonra gelecek şeylere şöyle bir bakmak istemiş Bungie. İlk olarak 4. Sezon, Season of the Outlaw. Ve tabii bununla birlikte Forsaken’ın çıkışı. Forsaken’da ilk olarak Hikaye ve Gambit’e erişebileceğiz. İkinci hafta Raid geliyor. Bu sırada tabii ki farklı farklı Bounty’ler de bizleri bekliyor. Dreaming City dediğimiz yeni bölge bol bol sırlar saklıyormuş. Triumph sisteminin de oyuna yeni bir soluk getireceğini düşünüyorlar. Challenge sistemini seviyorsanız Triumph’lar sizi baya bir oyalayacak. Triumph yaptıkça oyunda kendinize ”Toplayıcı” tarzı lakaplar açıp insanların onları görmesini sağlayabileceksiniz.

-Gelecek Sezonlar: 3 ayda bir sezon değişecek ve 2. yılda karşımıza 5,6 ve 7. sezon da çıkacak. İlk ayda bizleri ”Breakthrough” adlı yeni mod ve yeni Iron Banner bekliyor.

-Annual Pass: Gelelim 2. yıldaki Season Pass’e. DLC’ler burada biraz daha detaylandırılıyor. Aralık’ta gelecek Black Armory sayesinde Destiny evrenindeki en iyi silahları yapan ekiple tanışacağız. Gambit modunu düzenleyen ”Drifter” adlı Forsaken’da yeni tanışacağımız karakter ise Joker’s Wild’ın, yani 2019 İlkbahar’ında gelecek DLC’nin ana konusu. 2019 Yaz’ında çıkacak Penumbra ise oldukça gizemli olacakmış ve tüm Destiny 2 oyuncularının birlikte çözmesi gereken sırlara sahip olacakmış. Benim oldukça ilgimi çekti açıkçası. Bizi neler bekliyor acaba?

 

2. Yıl Yol Haritası

Gelelim bu günlüğün son konusuna. Destiny 2’nin 2. yılının yol haritası.

2018 Sonbaharı: Sırayla gidelim. Öncelikle 4. Sezon’da, yani 2018 Sonbaharı’nda göreceğimiz şeylerden bahsedelim. 28’indeki güncelleme zaten geldi. İkinci sırada 1 Eylül var. 1 Eylül 20:00, 2 Eylül 20:00 arasında Forsaken’daki yeni PvPvE mod Gambit bedava olarak herkese açılacak. Modun olayını anlatmam gerekirse. 4 kişilik iki takım, birbirlerine benzer iki farklı haritada yapay zeka öldürerek onlardan çıkan 75 eşyayı haritaların ortasındaki bir yere götürmeye çalışıyor. 75 tanesini götürünce bir Boss çıkıyor, onu yenen ilk takım kazanıyor. Ama en büyük olayı takımlardaki 1 kişinin, karşı takımın haritasına gidip oradaki oyuncuları öldürebilmesi. Oldukça yenilikçi ve ilginç gözüküyor, zaten bir sonraki Günlük yazısı da 2 Eylül’de gelecek ve Gambit ile ilgili olacak.

4 Eylül’de Forsaken çıkıyor. 14 Eylül’de ise ”Last Wish” adlı Raid karşımıza çıkacak. 18 Eylül’de yenilenmiş Iron Banner ve yeni bir harita bizleri beklerken 25’inde ise gene yeni bir harita, ve bu sefer Breakthrough adlı yeni bir mod geliyor. Ekim’de ise Cadılar Bayramı özel etkinliği Festival of the Lost karşımıza çıkıyor. Bu listede Last Wish hariç her şeye tüm oyuncular erişebiliyor. Last Wish için Forsaken’ı almanız gerekli.

destiny 2 black armory ile ilgili görsel sonucu

2018 Aralık: 5. sezonun başlamasıyla Annual Pass de başlıyor. Bu noktadan itibaren önce tüm Destiny oyuncularının faydalancağı şeylerden bahsedeceğim, sonrasında ise Annual Pass sahiplerine özel şeylerden bahsedeceğim. 5. sezon Season of the Forge olarak adlandırılıyor. Ağır makineli tüfekler geri dönüyor. Yeni silahlar, Crucible’a yeni içerikler, Iron Banner, Oynanış Güncellemeleri ve Sezonluk Sıralamalar da 5. sezonda bulunuyor. Ayrıca 5. sezonun özel etkinliği Yılbaşı özel etkinliği olan The Dawning.

Gelelim Annual Pass sahiplerine özel şeylere. Black Armory yeni sezon ile birlikte yayınlanacak. Black Armory dediğimiz Destiny evrenindeki en iyi silahlara sahip bölgeye giriş yapacaksınız ve tabii ki o en iyi silahları deneyeceksiniz. Forges of the Chain isimli yeni bir aktivite gelecek. Yeni bir Raid Lair, yeni silah ve zırhlar, yeni Triumph’lar ve Collection’lar, bir de Bonus içerikler sizlerle olacak.

destiny 2 joker's wild ile ilgili görsel sonucu

2019 İlkbaharı: 6. sezon olan Season of the Drifter başlıyor. Yeni silahlar, yeni Crucible içerikleri, Iron Banner, Oynanış Güncellemeleri ve gene Sezonluk sıralamalar sizlerle olacak. Sezonun özel etkinliği daha belli değil. Annual Pass sahipleri ikinci içerikleri Joker’s Wild’a sahip olacaklar. Drifter dediğimiz karakterle ilgili olacak bu ikinci içerikte yeni bir aktivite, gelişmiş Gambit modu, yeni silah ve zırhlar, yeni Triumph ve Collection’lar, ayrıca bonus içerikler sizlerle olacak. Görünen o ki yeni bir Raid Lair yok.

destiny 2 penumbra ile ilgili görsel sonucu

2019 Yazı: İsmini bilmediğimiz 7. sezon başlıyor. Yeni silahlar, yeni Crucible içerikleri, Iron Banner, Oynanış Güncellemeleri ve Sezonluk sıralamalar gene bizlerle. 7. sezonun özel etkinliği de sonra duyurulacak. Annual Pass sahiplerinin üçüncü ve son içeriği Penumbra da 7. sezon ile geliyor. Yeni bir aktivite, ikinci Raid Lair, yeni silahlar ve zırhlar, yeni Triumph ve Collection’lar, bir de Bonus ödüller Annual Pass sahiplerinin olacak.

destiny 2 joker's wild ile ilgili görsel sonucu

Uzun bir günlük yazısının sonuna geldik. Dediğim gibi 2 Eylül’de karşınıza Gambit denemesi hakkındaki Günlük yazısı ile çıkacağım. Gene 2 Eylül’de önümüzdeki haftanın planını anlatan bir şema gelecek, ki şimdiden söyleyeyim, şema gerçekten çok büyük, 6,7 tane güzel yazı haftaya sizlerle olacak.

 

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları