Spider-Man PS4 Özel: İlk İki Spider-Man Filmi

Spider-Man PS4 Özel yazılarımızda bu sefer ilk iki Spider-Man Filminden bahsedeceğiz.

spider-man 2002 ile ilgili görsel sonucu

Spider-Man(2002)

Sam Raimi’nin ilk Spider-Man filmi zamanında süper kahraman filmlerinin gidişatını değiştiren bir filmdi. X-Men 1 ile birlikte. Spider-Man’i bu kadar iyi yapan şey neydi diye sorarsanız bence Spider-Man’i hem fanların, hem de bilmeyenlerin sevebileceği bir şekilde yansıtmasıydı. İnanılmaz oyuncu kadrosu ise zaten bambaşka bir olay. Tobey Maguire, Kirsten Dunst, James Franco ve Willem Dafoe taşıdıkları rolleri en iyi temsil eden kişilerdi bence. Peter ve Harry’nin arkadaşlığını, Norman’ın korkunçluğunu ve Peter’ın Mary Jane ile yaşadığı zorlukları görebiliyordunuz. Eğlenceli, ama aynı zamanda bir noktaya kadar da gerçek bir ilişki gibiydiler.

Norman’ın Karakteri(+): Yeni oyunda da Norman Osborn bulunuyor. Şimdilik Green Goblin olacak mı onu bilmiyoruz ama bence olacak. Ve kendisinin karakteri için bu filme bakabilirler diye düşünüyorum. Bu filmdeki Norman Osborn bence çok iyi işlenmiş bir kötü karakterdi.

Ben Amca’nın Ölümü ve May Hala(-): Her ne kadar oyuncuların karakterleri iyi yansıttığını düşünsem de Ben Amca ve May Hala bu filmde kötü kullanılmış diye düşünüyorum. Ben Amca zaten ölüyor, gözüktüğü kısımlarda da fena iş yapmamış. May Hala da aynı şekilde gözüktüğü yerlerde fena iş yapmamış ama Peter ile olan ilişkilerinin daha samimi olduğunu görmek isterdim. Bana samimi gelmemişlerdi. Yeni oyunda May Hala’ya da azıcık odaklanmaları güzel olabilir.

spider-man 2004 train ile ilgili görsel sonucu

Spider-Man 2(2004)

İkinci film, herhalde gelmiş geçmiş en iyi süper kahraman filmi.(Ağla Nolan) Çok iyi bir kötü karakter, inanılmaz Harry, MJ ve Peter üçlüsü, daha iyi kullanılmış bir May Hala ve her şeyden önemlisi zamanının en iyi aksiyon sahneleri. Spider-Man 2 bir efsane. Ve tabii ki böyle bir efsaneden çıkaracak çok şey var.

Nefes Kesen Aksiyon Sahneleri(+): Tren sahnesi desek daha doğru olur aslında. Bu sahne hakkında söylenebilecek çok şey var. Ama benim söylemek istediğim şey epik olduğu. Başlangıcı, trenin üstünde gidiş, treni durdurmaya çalışmak falan derken herhalde en sevdiğim aksiyon sahnelerinden biri. Evet, en son Civil War’da izlediğimiz, Infinity War’da izlediğimiz hatta Spider-Man Homecoming’de izlediklerimiz de güzel. Ama hiçbiri tren sahnesinin yakınından bile geçemez. Böyle sahneler istiyorum Insomniac.

Peter’ın İki Kimliğini Dengede Tutamaması(+): Bu filmden alınmaması gereken bir şey bulamadım o yüzden bir alınması gereken şey daha ekleyeyim dedim. Bu filmde Peter resmen çaresiz, ölmüş. Ne yapsa olmuyor, başka biri tarafından, başka bir şey tarafından engelleniyor, halasıyla sorunları var, sevgilisiyle sorunları var, en yakın arkadaşı babasını öldürdüğünü sanıyor vs. Yeni oyunda da böyle bir bölüm olsa hiç fena olmaz.

 

Yarın bir oyun ile karşınızda olacağım.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları