Spider-Man PS4 Özel: 2000 Yılındaki Oyun ve PS2 İçin Çıkan Spider-Man 2

İkinci yazıda artık oyunlara giriyoruz. İki efsane oyun ile karşınızdayım.

spider-man 2000 ile ilgili görsel sonucu

Spider-Man(2000)

Bu oyun çoğu kişi için zirvededir diye düşünüyorum. Spider-Man’i tanımanızı sağlamış mıdır bilmiyorum ama uzun saatler geçirmiş olmanız çok olası. Tonla farklı kostüm, çizgi roman toplamalar ve bol bol karakter ile oyun gerçekten aşırı eğlenceli. Ve hiç sıkmıyor. Tek kötülüğü ara sahneler geçilemiyor, o herhalde. Her neyse. Yapımcılar bu oyundaki bol kostüm olayını zaten yapmayı planlıyorlar. Fakat bu oyundan çıkarılması gereken birkaç ders daha olduğunu düşünüyorum.

Bol Karakter(+): Bu oyunun en iyi yaptığı şey bence bol karakter olması. Black Cat, J Jonah Jameson, Scorpion, Eddie Brock, Venom, Doctor Octopus ve Carnage’ı daha oyunun ilk yarım saatinde görüyorsunuz.  Ki bu harika bir şey. Pek göstermek istemiyor olabilirler ama hem kötü, hem iyi olarak bol bol karaktere ihtiyacımız var yeni oyunda da.

Uzunluk(-): Bu oyundan almamaları gereken şey uzunluk. Çünkü bu oyun gerçekten çok kısa bir oyun. İlk defa oynuyorsanız bile 4-5 saatte bitirirsiniz. İlerleyince 3, belki 2 saate kadar bile inebilirsiniz.

spider-man 2 ps2 ile ilgili görsel sonucu

Spider-Man 2(PS2)

PC’deki korkunç oyununu saymayalım çünkü ondan alınabilecek herhangi bir şey yok. Asıl cevher Spider-Man 2’nin konsol versiyonunda. Tek kelimeyle harika bir oyun bu. Ama tabii ki zaman geçtikçe kötü olduğunu fark ettiğimiz özellikleri de var. Öncelikle film oyunu olduğu için konu kısmından pek bir şey alamaz zaten. Sadece oyunu anlatmasa da bir film oyunu olduğunu unutmamak lazım. Ama ilk Open World Spider-Man oyunu olarak gerçekten harika bir iş çıkarttığını da unutmamamız lazım.

İnanılmaz Eğlenceli Ağ Atma(+): Bu oyunun bu kadar popüler olmasının en büyük sebebi harika ağ atma mekanikleri. Gerçekten çok güzel, fazla güzel hatta. Aşırı eğlenceli, fakat aynı zamanda da kolay.

Yan Görevleri Yapma Zorunluluğu(-): Böyle bir şey olacağını sanmıyorum ama gene de bahsedeyim. Bu oyunun en kötü tarafı ana görevleri açmak için aynı sıkıcı yan görevleri yapmanız gerekmesiydi. Gerçekten çok sıkıcıydı be. Yeni oyunda böyle bir şey yapmamışlardır diye düşünüyorum. Yapmışlarsa zaten olay çıkar orası ayrı.

 

Yarın Sam Raimi’nin orjinal Spider-Man 1 ve 2’si ile devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları